„Nijak mu neříkám, ale pokud mu chci přilepšit, nakrmím ho syrovou bramboru nebo jablkem,“ řekl na úvod žák třetí třídy, jenž se už před časem stal nejmladším členem potěžské základní organizace Českého svazu chovatelů.

Sám vystavoval o víkendu čtyři kusy z jednoho chovu a přípravu nepodcenil. „Ostříhal jsem králíkům drápy a vyčistil jim srst. Jinak je pravidelně krmím jednou až dvakrát denně,“ řekl školák, jenž má výraznou podporu v rodině i mezi kolegy ve spolku.

Místní i přespolní chovatelé se pochlubili 164 králíky, 58 holuby a 16 voliérami drůbeže. „Chtěli jsme předvést výsledky naší cílevědomé práce a získat do našich řad hlavně mládež, abychom vychovali dobré následovníky,“ poznamenal předseda výstavního výboru Václav Váňa s tím, že chov drobných čistokrevných zvířat není jen koníčkem, ale patří mezi ušlechtilé formy využití volného času.

„V současné době čítá naše organizace čtrnáct členů. Věkový průměr není až tak špatný, neboť kromě Pepíka Komberce máme ve svých řadách i čtyři kolegy do třiceti lety, ostatním je padesát až šedesát,“ doplnil pokladník Jindřich Vondráček.