"Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém můžete pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Pomůžete opuštěným seniorům, matkám i otcům samoživitelům, rodinám v krizi nebo lidem bez domova. Obzvláště v této době Vaši pomoc oceníme, protože díky epidemické situaci přibylo potřebných lidí," uvedla specialistka komunikace a PR Oblastní charity Kutná Hora Marcela Mommersová.

Zapojíte se do potravinové sbírky? Dejte nám vědět v anketě na konci článku.

A které potraviny nejvíce pomáhají? "Nejvíce pomůžete nákupem základních trvanlivých potravin, jako jsou konzervy, dětská výživa, polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny nebo základní a dětská drogerie. Těchto produktů je u nás i v potravinových bankách stále nedostatek," dodala.

V podzimním kole Sbírky potravin lidé v supermarketu Billa darovali 740 kg potravin. Z toho v kutnohorské charitě zůstalo 520 kilogramů, které byly použity přímo v regionu. "V tuto chvíli jsou potraviny ze sbírky rozdány. Máme sice i další zdroje, které nám darují pro lidi v nouzi, tato sbírka je ale největší. Proto již teď děkujeme za to, že svojí účastí pomůžete potřebným lidem," uzavřela Marcela Mommersová.

Sbírka je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, Naděje a Slezská diakonie a vybranými obchodními řetězci.