To Lenka Šťastná z Kutné Hory za atrakce utratila čtyři sta korun. Druhý den se byla na atrakce jen podívat. V klidu si prohlédla okolní stánky.
Na Sedlecké pouti kromě šedesáti atrakcí byly i tři novinky. Jednu z nich nazvanou Extréme si nenechal ujít Petr Nováček, který přijel na kutnohorskou pouť z Pardubic. „Je to paráda. Jen škoda že není tepleji. I cena za tu „velkou houpačku“ ušla. Zaplatil jsem za ni šedesát korun,“ řekl Nováček.

Hlouběji do kapsy museli ovšem sáhnout za atrakci Vystřelovací koule. Mladá dívka se svým přítelem za ni zaplatili šest set korun dohromady. „Je to celkem dost brutální. Připadala jsem si jak kosmonaut. Koule nás katapultovala do výšky asi 60 metrů a docela jsem se bála,“ uvedla dívka. Podle provozovatele této atrakce je o ní velký zájem a není čeho se bát. Ani zadarmo by však na atrakci nedonutili Jiřího Beránka z Kutné Hory. „Ani kdyby mi nabízeli tisíc korun, tak bych na to nešel. Proč platit za to, aby bylo člověku zle,“ podotkl Beránek. Nejhůře na tom jsou ovšem maminky s dětmi. Ty utratí za své ratolesti také dost peněz.

Mladá maminka Petra Boubínová, která má dvě děti denně utratí za každého z nich tři sta korun. „Každý dostal na atrakce peníze od našich babiček a dědečků. Doufám, že mě na nějakou také vezmou,“ smála Boubínová.