Provozovatel nemocnice je přesvědčen o tom, že v dokumentaci ke smlouvě byly účetní chyby, za které by město mělo nést svůj díl odpovědnosti. Ty by měla odhalit skupina účetních, ekonomů a právníků, kteří dokumenty ještě jednou důkladně prověří. „Do konce týdne bude vytvořen pracovní tým, který se zaměří na problémy, které v nemocnici vznikly. Posléze předloží své návrhy možného řešení,“ uvedl k výsledkům jednání zastupitel a předseda Výboru pro zdravotnictví Jan Havlovic.

„Členové expertního týmu budou nominováni z obou stran. Jejich výsledky by tudíž neměly být zpochybňovány,“ doplnil ke vznikající pracovní skupině místostarosta Tomáš Benada.

Zastupitelé se ale shodují na tom, že jednání byla velmi konstruktivní. Jednota panuje i v pohledu na mez, za kterou již nechtějí volení zástupci občanů zajít. „Můžeme stavět na velmi kvalitních a přesných původních smlouvách,“ zhodnotil současnou pozici města ve vyjednávání Jan Havlovic.
S dodatečnými požadavky Medistylu-Pharma byl kutnohorský zastupitelský sbor spraven minulý týden. Jak jsme již informovali, firma, od minulého roku provozující nemocnici, požaduje finanční vyrovnání v řádech milionů, půjčku dvacet milionů a například asistenci při vyjednávání nemocnice s pojišťovnami.