Období, kdy byl dům bez střechy a vrchní části, je pryč a do Grandu už nemůže ani při silném dešti zatékat. „Hrubá stavba Grandu je již dokončena. Nyní se dává na krovy střechy fólie a během měsíce srpna se bude pokládat i definitivní krytina," řekl čáslavský starosta Jaromír Strnad. Část střechy bude z cembritu a část plechová.

Nový obchod

V rámci rekonstrukce se také v přízemí Grandu připravuje prostor pro budoucího nájemce, který zde bude provozovat prodejnu. „V současné době je již podepsaná nájemní smlouva s firmou, která prodává potřeby pro domácnost. Obchod by zde měl fungovat od 1. listopadu," doplnil starosta. Prodejna s masem, která zde byla doposud, zde také zůstane a v jejích prostorách bude vyměněna výloha.

Restaurace

Druhé nadzemní podlaží se začíná proměňovat v restauraci. Aktuálně jsou vypracovány dva návrhy, které řeší konečnou podobu restauračního interiéru. Ten by chtělo vedení města zařídit v moderním stylu. „Obě navrhovaná řešení odpovídají tomu, že se restaurace nachází právě v čáslavském Grandu a vychází ve své koncepci reprezentativního prostoru," poznamenal starosta.

Restaurace bude řešena jako dvě oddělitelné části. V menší části se budou moci pořádat například rodinné oslavy, třídní srazy, svatby či soukromé společenské akce. Část větší naopak poslouží jako běžná restaurace, kam budou moci lidé vyrazit na obědy či večeře. Velkou výhodou bude v budoucnu také propojení restaurace s tanečním sálem. Restaurace pak v období plesů a dalších akcí rozšíří svou nabídku o občerstvení a bude sloužit návštěvníkům těchto akcí.

Čtvrté nadzemní podlaží

U konce jsou nyní i hrubé stavební práce ve čtvrtém nadzemním podlaží a nyní dochází k instalaci elektrického vedení, vodovodu, odpadů a ústředního topení. Třetí a čtvrté patro bude sloužit k ubytování. „Samotná realizace proběhne v rámci další etapy, která se uskuteční koncem roku 2017, případně začátkem roku 2018," doplnil starosta. Po dokončení této etapy vznikne v čáslavském Grandu celkem 41 ubytovacích míst.