„Že jsou zámek i park krásné, to už víme samozřejmě dávno. Na jezdeckých slavnostech jsme letos ale poprvé. Sami jezdíme, vztah ke koním má celá rodina, takže nás hlavně nadchly ukázky koňské drezúry, báječná byla zejména dívka s koněm a psem,“ tenkrát si pochvalovala Ivana Petraňová.

„Koně jsou určitě fajn, ale postrádal jsem větší množství stánků s občerstvením, přeci jenom, na čerstvém vzduchu vyhládne, a tak jsme museli stát nepříjemné fronty,“ trochu si postěžoval její manžel Marek. Občerstvení tehdy bylo opravdu slabinou celých slavností, nutno však říci, že slabinou pravděpodobně jedinou.

Kromě ukázek jezdeckého umění v podání jezdců z Národního hřebčína v Kladrubech, jezdecké školy Equus Kinský či již zmíněné 'dívky s koněm a psem' Anny Reinbergerové, čekalo na příchozí množství dalších překvapení.

„Především to je netradiční prohlídka, se kterou nám dnes pomáhají žáci ze žehušické základní školy, kteří vystupují v kostýmovaných scénkách. V parku je připravena expozice veteránů nebo ukázky sokolnictví,“ tenkrát zmínila některá další lákadla setkání pořadatelka Alena Štecherová.