Už více než dva týdny na jednom ze sloupů veřejného osvětlení chybí kryt a elektrické vedení uvnitř je tak zcela obnažené a přístupné malým dětem. Vzhledem k tomu, že se sloup nachází necelých pět metrů od dětského hřiště, je to na pováženou. „Prošla jsem tudy se psem naposledy před týdnem a docela mě to vyděsilo. Myslela jsem, že je to jen náhoda, že kryt třeba někdo ukradl, ale neděje se s tím nic ani teď,“ upozornila na rizikové místo Jana z Kutné Hory.

Upozornili jsme na skutečnost pracovníky technických služeb a podle jejich slov již nápravě prý nic nebrání. „Pokud někdo nahlásí, že na sloupu veřejného osvětlení není kryt, tak to hned opravíme. Faktem je, že člověk se tam dostane jednou za čas. Takovou informaci jsem opravdu neměl. Teď dáme vše do pořádku,“ uvedl František Malík z Technických služeb Kutná Hora.

Parčík při ulici Ku Ptáku se však do zorného pole dostává ještě v jiné souvislosti. Někteří čtenáři Kutnohorského deníku na něj upozorňovali jako na místo, kde chybí dostatek odpadkových košů. A vzhledem k tomu, že se odpadky pracovníky technických služeb vyvážejí jednou týdně, často se poblíž laviček povalují odpadky. „Určitě budeme rozšiřovat kapacitu košů, ale žádnou stížnost na park Ku Ptáku zatím nemám. Můžu se tam podívat. Prostředky na to ještě máme,“ uvedla Shyamoli Hájková z technického oddělení Městského úřadu v Kutné Hoře.

Ačkoliv má město vyčleněno padesát tisíc korun na nové odpadkové koše, naráží zvýšení jejich počtu na kapacitní možnosti technických služeb odpad vyvážet. „Jsem proti navyšování, protože už nemáme kapacity to vyvézt. Když město neposílí svoz, nemůžu po tom člověku chtít, aby za osm hodin denně svezl tři sta padesát košů,“ upozornil Jaromír Krátký z Technických služeb Kutná Hora.

Nabízí se tak jediné řešení, třeba brigáda občanů.

Jste spokojeni s prací Technických služeb Kutná Hora? Hlasujte v anketě zde.