„Ze středy na čtvrtek bylo v terénu 43 sypačů s radlicemi, jimiž prohrnovaly mokrý sníh. Následně byly komunikace posolené tak, aby se na nich netvořila souvislá vrstva sněhu. V terénu bylo rovněž 11 traktorů,“ uvedla Kamila Černá.

Ve čtvrtek odpoledne pak následky sněžení odstraňovalo 14 traktorů a 18 aut. „Nyní bude záležet na tom, jaká bude noc, silnice mají namrzat. Posypová sůl by ale měla zvládnout i takové počasí,“ doplnila.

Hasiči přesto měli plné ruce práce. Za čtyřiadvacet hodin od středy do čtvrtka řešili na Kutnohorsku celkem 11 mimořádných událostí. To je podle mluvčího středočeských hasičů čtyřnásobek oproti celému kraji.

„Jednotka profesionálních hasičů vyjížděla k dopravní nehodě na silnici číslo II/338 v katastru obce Dobrovítov. Osobní auto tam po smyku narazilo do stromu, pravděpodobně po předchozím intenzivním sněžení. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění,“ uvedl Jaroslav Gabriel.

Jednotka profesionálních hasičů z Kutné Hory zase vyjížděla k autobusu, který nemohl vyjet z příkopu mezi Miskovicemi a Mezholezy. "V autobuse byli v té době kromě řidiče ještě dva cestující," doplnil mluvčí středočeských hasičů. Doprava musela být chvíli odkláněna. Provoz se na silnici třetího stupně vrátil do běžného provozu poté, co zafungovala posypová sůl.