Je však velmi pravděpodobné, že se potřebné smlouvy do materiálů červnového zastupitelstva vůbec nedostanou a projednány tudíž nebudou. Nyní je mají po připomínkách města v rukou právníci kraje a termín pro jejich vyjádření je šibeniční.
„Obávám se, že nebudeme tak daleko, aby smlouva byla k předložení. Dnes je jedenáctého a materiály se posílají deset dní předem,“ uvedl starosta Kutné Hory Ivo Šalátek.

Problematické budou zřejmě také smluvní garance o zachování stávajícího rozsahu zdravotní péče. Podle slov náměstkyně hejtmana Zuzany Moravčíkové není první muž kraje David Rath těmto písemným zárukám příliš nakloněn.
Namísto plánovaného prvního července se převod podle informací starosty téměř s jistotou odsouvá na letošní podzim nebo 1. leden příštího roku. A do této chvíle bude muset provoz zdravotnického zařízení hradit město.

Právě do červnového zastupitelstva se připravuje návrh na pokrytí dluhů a provozu nemocnice prostřednictvím úvěru. „Jedná se o naprosto nezbytnou záležitost, pokud chceme nemocnici udržet za každou cenu minimálně do doby převodu na kraj,“ dodal starosta s tím, že se předběžně jedná o sumu pohybující se mezi dvaceti a třiceti miliony korun.