Poslední dopravní nehoda se řešila na Kutnohorsku v uplynulém týdnu. Osobní vlak se střetl s automobilem na nechráněném železničním přejezdu v Hodkově u Zbraslavic. Tato nehoda se bohužel neobešla bez zranění, zraněny byly hned tři osoby. Naopak štěstí měl začátkem dubna řidič traktoru, který se na nechráněném přejezdu u obce Chmeliště srazil taktéž s osobním vlakem, ovšem vyvázl bez zranění.

Dle informací ze Správy železniční a dopravní cesty se za poslední rok, tedy od srpna roku 2018 až doposud, evidují na Kutnohorsku čtyři takové dopravní nehody. „Ke dvěma střetnutím došlo od srpna do konce roku 2018, dvě střetnutí počítáme od počátku letošního roku,“ uvedl tiskový mluvčí Pavel Tesař s tím, že ve všech případech byli podle dosavadních výsledků šetření na vině sami řidiči silničních vozidel.

Na otázku, zda se na těchto přejezdech plánuje nějaké zabezpečení, odpovídá záporně: „Vzhledem k tomu, že se jedná o méně frekventované přejezdy, tak se na nich v současné době nechystá změna zabezpečení.“

K zabezpečení problémového přejezdu by však na Kutnohorsku během dvou let dojít mělo. Jedná se o přejezd P3737 u Koudelova na silnici první třídy mezi Čáslaví a Chrudimí. „V roce 2021 plánujeme na tento přejezd instalovat přejezdové zabezpečovací zařízení se světelnou signalizací a také se závorami,“ prozradil Tesař.