Pro mnoho psů znamenaná tento pán poslední záchranu. Psy, kterým se věnuje, sám nazývá jako podvedené psy. „Neprovozuji žádný útulek v klasickém pojetí. Sám mám tři vlastní psy. Ti mi s výchovou ohromně pomáhají," popsal.

Vojtěch Mejstřík většinou za psy dojíždí k jejich majitelům. Mnohem úspěšnější je prý totiž jejich převýchova ve známém prostředí. „Za problémové psy můžou vždy jejich majitelé, jde o podcenění socializace a výchovy. Výcvik jako takový není zase až tak důležitý," uvedl zkušený chovatel.

Nad jednou fenou, kterou měl v péči, prý zlomil majitel hůl a po několika napadeních lidí včetně rodiny hrozilo její uspání. „Teď je z ní perfektní fena, která je dominantní. U vychovaných psů si hned vytvoří respekt. Agresivita psů jde potlačit někdy i za několik desítek minut. Ale nikdy ne silou,“ vysvětlil Mejstřík.

Mnohem horši je navrácení důvěry v člověka u týraných psů. „Někdy to může trvat i několik let,“ podotkl.

Pejskoviště nikdo nedotuje a ani nemá žádný transparentní účet. Vše financuje Vojtěch Mejstřík sám.

„Žádné peníze si neberu, ani za cestu a ani za svůj čas. Žádné poplatky za umístění, žádné adopční poplatky. Mám standardní zaměstnání a když je možnost, tak si přivydělávám brigádou. Když mi však někdo nabídne pytel brambor nebo domácí vajíčka, tak to samozřejmě přijmu. Nejde mi o finance, peníze mě moc nezajímají. Ostatně ti psi ani žádné nemají. A já to dělám pro ně," řekl skromně Vojtěch Mejstřík.

Případní zájemci o pomoc s psí výchovou najdou kontakt na webových stránkách Pejskoviště. Lidé se také mohou zúčastnit pravidelného nedělního společného venčení.