Ledničky zaplnily hlavně klasiky, a to vodka, rum a zelená, ale objevil se i dražší alkohol, který přeci jenom na barech vydrží déle a je bezpečný.
Naštěstí nálada zůstala 
v mezích obyčejného „pátečního" večera, a policie tak nemusela zasahovat při problémech s opilými obyvateli města. „Městská i státní police neřešila vůbec žádný problém, po městě byl klid. Policisté prováděli klasický výkon své služby," informovala mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková.
S koncem opatření byli spokojení především kutnohorští barmani. „Prohibice skončila, což jsem rád, protože si myslím, že to bylo opatření, které nedávalo moc velký smysl," řekl Jiří Vavřička z Barborské Cocktail baru v Kutné Hoře. „Co se alkoholu týká, tak já jsem měl trošku štěstí, že jsem našel ve svém skladu pár lahví, které jsou staré, tedy byly vyrobeny před koncem roku 2011. S těmi novými je to problém, protože ne každá firma byla rychlá, a tak jsem si musel hodně věcí vyhledávat na internetu, obvolávat obchodní zástupce a dotiskovat si rodné listy," dodal Vavřička.
V nejbližší době se musí rozhodnout majitelé barů i restaurací, co podniknou s již otevřenými lahvemi, jelikož ty musí být buď otestovány, a nebo zlikvidovány. „Co jsem pochopil, tak do šedesáti dnů se musím rozhodnout, co s tím vším budu dělat," poznamenal barman.

Prohibice tak padla ve čtvrtek a lidé se pomalu vracejí do barů, opět si dávají svoje oblíbené drinky, i když ne všechny jsou už k dostání.
„Ve čtvrtek byl takzvaný malý pátek, protože byl svátek. Přišli hlavně známí, kterým jsem řekl, že už nějaký alkohol mám, ale zatím asi tak jednu čtvrtinu obvyklého sortimentu. I když nyní si popravdě připadám více jako sekretářka než barman. Protože než namíchám jednu Piňa coladu, musím si vytisknout tři papíry. Zatím nevím, jak to bude s administrativou do budoucna, kdo bude vystavovat rodné listy alkoholu a tak dále," stěžuje si Jiří Vavřička.
Supermarkety jsou dobře zásobeny
„Billa dnes postupně na všech svých filiálkách obnoví prodej lihovin. V souladu s opatřením ministerstva zdravotnictví v první řadě vystaví do regálů alkohol vyrobený před rokem 2012," řekl ve čtvrtek ředitel supermarketů Jaroslaw Szczypka.
Podobně postupují další obchodníci. „Analyzujeme zásoby a zjišťujeme, které jsou starší než 1. ledna 2012. Ty samozřejmě budeme uvolňovat, jak to bude možné. Nejprodávanější výrobky od největších likérek se na pultech objeví v řádu několika dní. Souběžně půjde o staré i nové kolky," uvedl mluvčí obchodního řetězce Tesco Jan Dvořák. Pokud podle něj výrobci doloží rodné listy okamžitě, začne Tesco navážet alkohol do obchodů ve čtvrtek.
Prodej alkoholu je tak již v opět v plném proudu. Ne každý však z toho má radost. „Být to na mě, mohla prohibice klidně trvat dál. Ale to by asi Míra Kalousků nerozdýchal," komentoval situaci Roman Marek z Kutnohorska.