Šedesátiprocentní úbytek v prodeji hlásí například Cocktail bar v Barborské ulici v Kutné Hoře. Jeho majitel Jiří Vavřička je ve stávající situaci bezradný. „Okamžitě jsem kompletně předělal nápojový lístek. Ten starý byl prakticky nepoužitelný, ale stejně to nepomáhá," řekl Vavřička. Podle jeho slov zůstává i nadále bar otevřený denně, ale přes týden je návštěvnost malá. „Zatím se nestalo, že by nepřišel vůbec nikdo, ale bylo to třeba za večer pět hostů. Mohu se snažit nahradit chybějící ingredienci, ale ti, kteří sem dochází a chtějí namíchat kvalitní nápoj, nechtějí náhražky," podotkl.

Základem míchaných nápojů, na kterých stála nabídka Cocktail baru, byl dovozový kubánský rum. „Jen mizivé procento z mé původní nabídky bylo české výroby, ale to byly nápoje, které se pohybují na jiné cenové i kvalitativní úrovni, než ony pochybné láhve, ve kterých byl metanol. Jenže hold zákon nedělá výjimky," podotkl majitel. Podle jeho názoru prohibice nic neřeší, jen přitěžuje. „Když se podíváme zpětně do historie, nikdy nikde prohibice nic dobrého nepřinesla," naznačil.

I hostinci U Nováků v Onomyšli ubyly příjmy. „Taková prohibice se samozřejmě projeví v každém případě. Nemám to přesně sečtené, o jaký se jedná úbytek, ale je," uvedl jeden z majitelů hostince Pavel Novák. Na otázku, jaké se nápoje teď prodávají nejvíce, měl majitel velmi jednoznačnou odpověď: „Pivo, pivo, pivo a zase pivo. Ovšem lidé se teď zaměřili i na jelziny, ty sladké, co mají pod dvacet procent a prohibicí prošly." Pavel Novák rovněž jako zkušený hostinský vyjádřil názor, že návštěvnost hospod je obecně menší, než bývala. „Samozřejmě má prohibice svou velkou roli v posledních dnech. Ale když to srovnám dlouhodoběji, lidé chodí méně. Jsou nižší platy, tak je to pochopitelné," uvedl.

Žádné kloudné řešení asi není
Zatímco oslovení majitelé se již potýkají s důsledky razantního zakročení proti metanolu, v kutnohorské restauraci Ve Staré škole její majitele teprve dopad a přizpůsobovaní se dané situaci čeká. „Je to neuvěřitelná náhoda, ale my jsme měli celé září pauzu. Byli jsme na dovolené, takže zatím jsme byli dopadu prohibice ušetřeni," sdělila Dana Pajerová a doplnila, že se restaurace bude otevírat znovu již první týden v říjnu. „Samozřejmě jsme přemýšleli, jak se s prohibicí efektivně poprat, ale žádné kloudné řešení jsme zatím nevymysleli," dodala.