Téměř devadesátiminutovým programem v pondělí 10. prosince vykouzlil Pepino Matura úsměv asi třicítce klientům v Domově CENTRIN ve Zruči nad Sázavou. „Jsem moc rád, že tu s vámi dnes mohu být. Je krásný předvánoční čas, čas pro setkávání a veselí, a také dobrou muziku. Pěkný poslech a ještě krásnější vánoční svátky,” povídal v úvodu hudebník.

Setkání s hudebníkem pomohl projekt Ježíškova vnoučata

Začátkem listopadu se na webové stránce projektu Ježíškova vnoučata objevila výzva ke splnění přání. Projekt Ježíškova vnoučata pomáhá splnit přání seniorům z domovů po celé republice. Senior si může přát cokoli, ať už hmotný dárek nebo nehmotný, třeba zážitek, nebo právě setkání s hercem, hudebníkem, zpěvákem. Výzvy si na internetu všiml dvacetiletý Jakub Skyva. „Když jsem se o projektu dozvěděl, byl jsem nadšený. A když jsem se dozvěděl, že mohu pomoci konkrétní osobě přímo v mém okolí, měl jsem radost dvakrát větší,” pověděl a navázal: „Paní Alena si přála vystoupení nějakého hudebníka z Televize Šlágr. Protože se s Pepinem i jeho paní Yvettkou známe, byla to jasná volba. Slovo dalo slovo a my jsme dnes tady a děláme radost,” dodal Jakub Skyva.

Společné zpívání potěšilo seniory i všechny ostatní. „Děkuji za tyto chvíle. A velké díky Pepinovi, že si ve vytíženém předvánočním čase našel chvilku a přijel dnes zahrát bez nároku na honorář i mezi nás,” loučilo se „Ježíškovo vnouče”.