Pomoci by k tomu měl strategický plán města i společná pracovní schůzka s pracovníky odboru investic. „Nikdo ná neoslovil, pořád platí, že investor, který to koupil pro Tesco, má zájem, aby tam obchodní dům vyrostl. Zatím to tedy není na pořadu dne,“ uvedl starosta Josef Viktora (ANO).

Průtahy kolem výstavby obchodního domu se prý točí kolem zeminy, která by měla být údajně kontaminovaná. „Informoval jsem se, že je to čisté, nikde není oficiálně vedeno, že jde o zeminu s ekologickou zátěží,“ řekl Viktora s tím, že žádná nová jednání neproběhla.

Mluvčí Tesco na dotazy Deníku ohledně Avie neodpověděl. Město se přesto chce lokalitě věnovat. A nejen jí. Podle místostarostky Silvie Doušové (STAN-Šance pro Kutnou Horu) je na území města pozemků, které by se nabízely k odkupu, mnohem více. „V rezervě rozpočtu ale máme nějakých pět milionů, s tím se nic moc dělat nedá,“ uvedla Doušová.

Vedení města zároveň zdůraznilo, že nejdůležitější je v tuto chvíli strategický plán města, který jasně definuje, kde se co bude budovat. Bez toho prý nemá cenu začínat jednání.