Protestovat vyrazilo z Kutné Hory přes 160 strojů, ty se poté v Kolíně na velké kruhové křižovatce u nádraží rozdělily. Kutnohorští pokračovali na zámek Kačina, Kolínští do Křečhoře.

Na akci dohlíželo hlavně v Kolíně několik policejních vozidel. Zemědělské techniky nakonec bylo více, než původně agrární komora avizovala. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové se do jízdy zapojilo 162 strojů. Z areálu Obily v Kutné Hoře měly vyrážet v půl osmé ráno, na kolínskou kruhovou křižovatku dorazili zemědělci pár minut před půl devátou.

Protestující zemědělci cestou do Kolína projeli Malínem:

Zdroj: Deník/Natálie Tvrdíková

Jejich průjezd však netrval ani půl hodiny, podle přítomných policistů akce proběhla v klidu. Projíždějící osobní automobily se totiž do kolony traktorů a další techniky zapojovaly, tudíž k výraznějšímu dopravnímu kolapsu nedošlo. Hlavní důvod protestu shrnul předseda kolínské agrární komory Vojtěch Kšírl: „Bojujeme proti nařízením Evropské unie a Green dealu, který nám prodražuje provoz.“

Sraz byl u Obily v Kutné Hoře:

Zdroj: Petr Procházka

Lidé na projíždějící techniku mávali, nejvíce se jich nashromáždilo právě okolo velkého kruhového objezdu v Kolíně. Traktoristé jim na oplátku odpovídali troubením. Na vozidlech se objevovala hesla jako „Produkce českých potravin v ohrožení“, „Živíme tuto zemi“ či „Už toho máme dost“.