Město Kutná Hora na akci vyčlenilo z rozpočtu na rok 2024 pětadvacet milionů korun. „Nový Průmyslovák slibuje město obyvatelům Hloušky už mnoho let. Nicméně jeho rekonstrukce se stále oddalovala.

Vzhledem k tomu, že se jedná o jediné dostupné hřiště pro naše největší sídliště a zároveň je využíváno čtyřmi školami k výuce tělocviku, považuji jeho revitalizaci naopak za prioritu,“ uvedla místostarostka a koordinátorka projektu Kateřina Špalková. Na Hloušce tak vznikne jedinečný sportovní i volnočasový areál, který bude sloužit nejen sportovcům, ale také široké veřejnosti.

Vznikne i kopec na sáňkování

Město má v tuto chvíli zpracovanou projektovou dokumentaci a bude soutěžit dodavatele stavby. Do studie budoucí podoby sportovního areálu, která navázala na práci předchozí radnice, byly zapracovány náměty jak osadního výboru Hlouška a veřejnosti, tak i všech škol, které ho budou využívat.

„Součástí sportoviště je atletický ovál se dvěma drahami a čtyřmi přímými drahami pro sprint, dále ovál ve tvaru osmičky například pro in-line brusle, dráha simulující pumptrack, odpočinková zóna s herními prvky a také kopec, který bude možné využít v zimě na sáňkování,“ uvedl vedoucí odboru Projektového řízení a sportu Pavel Ovčačík s tím, že jde skutečně o multifunkční areál, který v Kutné Hoře dosud chybí.