Na straně u Nových Dvorů probíhají zemní práce v souvislosti s přípravou stavby provizorní komunikace včetně mostního provizoria, aby na ni následně mohl být převeden provoz a stávající most se mohl zdemolovat.

„Na mostě lze očekávat práce i v zimním období, pokud to klimatické podmínky dovolí,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martin Buček.

Na opačné straně v Malíně pak postupují práce na opravě prvního úseku. Aktuálně se pracuje v jízdním pruhu ve směru k silnici I/38.

Ze slavnostního otevření střední školy Digital Academy v kutnohorském Malíně.
Foto: Střední škola v Malíně se slavnostně otevřela

„Celý průtah Malínem až k mostu mimoúrovňové křižovatky Malín včetně jedné její větve plánujeme dokončit do konce listopadu,“ upřesnil mluvčí.

V další stavební sezoně bude zhotovitelská firma pokračovat dále k Novým Dvorům. Dopravní omezení bude po celou dobu stavby identické, jako je tomu nyní. Jezdí se kyvadlově jedním jízdním pruhem, čímž se nezřídka tvoří kolony.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Práce na opravě silnice včetně dvou mostů začaly 22. srpna. Podle smlouvy se stavební firmou mají trvat přibližně deset měsíců, konkrétně rovných 300 dnů, a vyjdou zhruba na 77 milionů bez daně.