Taxík Maxík mohou využívat lidé starší 65 let a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P. Nejvíce jej ale používají senioři ve věku od 75 do 85 let. „Nejčastěji jej využívají na dovoz k lékaři,“ řekla Tereza Mrázková, sociální pracovnice Pečovatelské služby Kutná Hora.

Senior taxi je stále v ulicích. Jen v květnu uskutečnilo hned 468 jízd, přepravil o celkem 508 osob a najelo 1577 kilometrů. V červnu to pak bylo hned 438 osob v 389 jízdách.

Výrazně polepené kutnohorské taxi lidé mohou potkat už i mimo Kutnou Horu. „Cestující s ním jezdí například do Kolína, Pardubic či Prahy,“ podotkla Mrázková. Záleží tak pouze na tom, zda jsou lidé ochotni si jízdu, která činí 8 korun na kilometr, zaplatit.

S Taxíkem Maxíkem už jela Marie Kunášková z Kutné Hory. „Podle mě je to výborné. Chodit moc nemůžu a můj důchod není natolik velký, abych si mohla dovolit jezdit běžným taxíkem,“ řekla. Taxi využila hned v lednu, kdy služba začala fungovat. „Potřebovala jsem k doktorovi a poté si vyzvednou ještě prášky v lékárně. Řidička byla velmi milá,“ dodala.

Už od roku 2015 funguje podobná služba i ve Zruči nad Sázavou.

A i v tomto městě je o ni velký zájem. V pracovní dny zde od 8 do 18 hodin mohou přivolat taxi taktéž lidé starší 65 let a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P. Cena je 20 korun za jednu jízdu.