Série akcí se vstupem zdarma, nabízející stánky i doprovodný program na pódiu od 10 do 18 hodin, zvolna spěje do finále: chystají se tři poslední zastavení, z nichž to nejbližší bude právě v Kutné Hoře. Těmi dalšími se v následujících týdnech – opět vždy v sobotu – stanou Mělník a Kladno. Ani v Kutné Hoře podobně jako v rámci minulých osmi zastavení nebudou chybět pražská pop-rocková skupina Eddie Stoilow, vystoupení zpěvačky Šárky Vaňkové či zábava pro menší děti.

Putovní festival nabízí ve středočeských městech už od srpna to nejlepší z chutí a vůní Evropy, připomněla Linda Dlouhá ze Středočeské centrály cestovního roku; krajské příspěvkové organizace, jež akci organizačně zajišťuje. „Gurmáni se mohou těšit na chorvatskou plejskavicu, belgické hranolky a piva, holandské sýry, francouzské makronky, rumunská vína a mnoho dalších evropských specialit,“ zve Dlouhá.

Připomíná i odpolední hudební program či nabídku pro děti: soutěže, skákací hrad nebo malování na obličej. „Ti starší si budou moci otestovat své vědomosti v zábavném kvízu a vyhrát zajímavé ceny,“ připomněla Dlouhá.

Ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu Jakub Kulhánek zdůraznil, že sobota nabídne nejen příležitost ochutnat známé i méně známé speciality a poznávat kuchyni i kulturu jednotlivých zemí. „Návštěvníky bych pozval i na prohlídku historického jádra Kutné Hory. Město je právem považováno za klenot naší země – a má co nabídnout na více než jeden den,“ doporučuje Kutnou Horu i jako cíl výletů.