Jaroslava Hofmanová Šimůnková je původním povoláním dietní sestra. Po poslední mateřské dovolené ale odešla ze zdravotnictví a pracuje jako řečník u pohřební služby. V neposlední řadě je ale i spisovatelkou, jejíž jméno znají lidé na Kutnohorsku i v okolních okresech mnozí. Poprvé projevila naplno empatii, když věnovala obětem výbuchu domu ve Frenštátě pod Radhoštěm honorář za knihu Láska není minulost. „ Při sledování večerních zpráv jsem se nedokázala ubránit slzám. Představa, že člověk jde večer klidně spát a uprostřed spánku ho probudí výbuch domu, kde žije a on přijde o všechno, mi vehnala slzy do očí," vysvětlila tehdy svůj krok.

Tím ale ve své dobročinnosti a v myšlenkách na druhé neskončila. O letošních prázdninách myslela na nevidomé a věnovala svojí knihu „V sevření osudu" a sbírku povídek nazvanou „Pozvání na svatební hostinu" do digitální knihovny pro zrakově postižené a nevidomé.

Jaroslava Hofmanová Šimůnková je sice aktivní a pracovně vytížená dáma, i přesto ale stíhá rozdávat radost přes své povídky, poukazovat na nešvary přes svůj blog, dávat sílu pozůstalým, zapojovat se do kulturního života v regionu a nezištně pomáhat potřebným.

Pravidla soutěže a webové hlasování naleznete ZDE