Jednatelé jednotlivých společností mají neprodleně provést změnu složení zápisem v obchodním rejstříku. Jedná se o společnosti Městské lesy a rybníky, Technické služby a teplárenskou společnost KH Tebis.

V dozorčí radě Městských lesů a rybníků tak usedne Dana Vepřková, Karel Koubský st., Tomáš Mottl, Tomáš Pilc a Bedřich Prokop, v dozorčí radě Technických služeb Markéta Šedivá, Max Kubát, Josef Kraus, Martin Běhounek a v dozorčí radě KH Tebis Jiří Beránek, Ladislav Šorčík, Robin Jiráň, a Jozef Králik.

Opozice ale tento krok vedení města kritizuje a tvrdí, že jí nebylo umožněno v dozorčích radách usednout a to i přesto, že vládnoucí koalice opakovaně poukazovala na otevřenost a širokou spolupráci. „Je alarmující, že opozice neusedne v žádné dozorčí radě městských společností. Požadovali jsme jedno místo v každé dozorčí radě, abychom měli o daných společnostech relevantní informace. Jedno místo v dozorčí radě je naprosté minimum,“ uvedl Tomáš Havlíček (ODS) a zdůraznil, že tímto způsobem si spolupráci nepředstavuje. „Koalice s námi nic řešit nechce, nevím, jak si do budoucna představují tolikrát opakovanou spolupráci,“ dodal Havlíček.

Vedení města ale takto politicky složení dozorčích rad městských společností nevnímá. „Co se týče obsazení dozorčích rad, je nás v koalici oproti všem předchozím volebním obdobím šest politických hnutí, takže se v našich řadách našlo dostatek zkušených lidí a odborníků, potřebných k obsazení daného počtu členů dozorčích rad,“ vysvětlila Silvia Doušová (STAN- Šance pro Kutnou Horu) absenci opozice v dozorčích radách.

Výběrové řízení na jednatele KH Tebis 

Jedna změna městské společnosti ale ještě čeká. Radní připravují výběrové řízení na jednatele teplárenské společnosti KH Tebis, v jejímž čele je nyní Martin Suchánek (Město pro lidi). Ten byl do funkce dosazen bez výběrového řízení poté, co radní odvolali jednatele Tomáše Pilce (Kutnohorská změna). „Ano, s výběrovým řízením počítáme. Je potřeba jej připravit, což je otázka přibližně jednoho měsíce,“ řekl místostarosta města Vít Šnajdr (Piráti).

Naposledy se výběrové řízení na šéfa Tebisu uskutečnilo letos na jaře, pětičlenná komise ale nikoho nevybrala. Současného jednatele Martina Suchánka jmenovala do funkce rada města 15. listopadu 2017, kdy byl na základě rozhodnutí městských radních odvolán Tomáš Pilc. Ve funkci ale tehdy skončil i předseda Dozorčí rady KH Tebis Radim Fedorovič, ve funkci jej nahradil Zdeněk Jirásek.

Podle všeho se staronovým jednatelem může znovu stát Tomáš Pilc, který účast ve výběrovém řízení nevyloučil. „Bude samozřejmě záležet na podmínkách výběrového řízení. Pokud je budu splňovat, do výběrového řízení se přihlásím,“ uvedl Tomáš Pilc. Tomu radní na mimořádném zasedání 31. října schválili vyplacení odměny jako bývalému jednateli městské společnosti KH Tebis za II. a IV. čtvrtletí roku 2017 a roční odměnu za rok 2017 v celkové výši 90 procent, a to na základě uzavřené smlouvy o výkonu funkce jednatele.