Ačkoliv se mezi zastupiteli našli tací, kterým se toto rozhodnutí úplně nelíbilo, na kutnohorské radnici nejde o věc úplně ojedinělou. I když ne tak docela. Těsně po sametové revoluci totiž po dvě volební období vedl město jen starosta a místostarosta, tehdy však ne z důvodu něčího odvolání. „Pamatuji si na období s jedním místostarostou.

To bylo v letech 1994 - 1998, kdy jsem byl poprvé starostou města (tehdy za ODS) a celé volební období jsem působil s místostarostou Bohumilem Dvořákem. Práce bylo víc než dost: obnova historického jádra, privatizace bytového fondu na sídlištích, zakládání městských společností, rozvoj turistického ruchu. Ale zvládli jsme to,“ vyjmenoval Ivo Šanc (Šance), který byl starostou Kutné Hory hned dvakrát a nyní do kutnohorského politického dění zasahuje z pozice opozičního zastupitele.

Ve stejném postavení byl ale i první polistopadový starosta Kutné Hory Jaroslav Benada. Ten městu vládl po boku s jediným místostarostou Petrem Kalfusem. I ti měli práce víc než dost, ať už šlo o evidenci majetku města či zakládání městských institucí a společností. Paradoxně tato první dvě volební dotáhla kutnohorská radnice beze změn. To s novým miléniem na radnici pořádně přituhlo a odvolávalo se hned několikrát. A to nejen místostarostové, křeslo se otřásalo i pod samotným starostou. V roce 2010 se zastupitelé pokusili sesadit tehdejšího starostu Ivo Šalátka (ODS).

Vyčítáno mu toho bylo hodně, od nesvolání zastupitelstva města v lednu 2009, po dotace do HC Kutná Hora, až po aktivity při řízení kutnohorské nemocnice. Svůj post ale Šalátek obhájil a těsně před koncem volebního období odvolán nebyl. Židle se ale zachvěla i pod „jeho“ dvěma místostarosty. Zatímco Václav Vančura (VPM) svoji pozici v polovině volebního období uhájil, Tomáš Benada (ODS) takové štěstí neměl a v roce 2009 se poroučel z postu druhého místostarosty.

Jemu se stala osudným kauza s městským teplárenstvím, které je mezi důvody pro odvolání z vedoucích pozic kutnohorské radnice už jakýmsi folklórem. Hlavu stála i následující volební období dalšího místostarostu, tentokrát Karla Koubského ml., který byl kritizován za smlouvu mezi městskou teplárenskou společností KH Tebis a dodavatelem tepla EC Kutná Hora. Křeslo místostarosty musel v květnu 2012 opustit.Funkci ale obhajovali i jeho kolegové – místostarosta Jiří Franc a starosta Ivo Šanc. Ti na rozdíl od Koubského ml. ale svůj post uhájili.

Stávající volební období a odvolání místostarostky tak evidentně v kutnohorské komunální politice ničím výjimečným není. Zuzana Moravčíková ale tlaku čelila od začátku svého „pobytu“ na radnici. V březnu roku 2016 návrh na její odvolání podala skupina deseti opozičních zastupitelů. Jedním z důvodů byl souběh dvou zaměstnání Zuzany Moravčíkové, která v té době byla nejen kutnohorskou místostarostkou, ale i náměstkyní hejtmana pro veřejné zakázky a investice. O rok dříve ji pro změnu opoziční zastupitelé chtěli změnit pozici a z uvolněné místostarostky udělat neuvolněnou. Trnem v oku jim totiž byly dva platy za dvě vysoké politické funkce.Jak se na kutnohorské radnici odvolávalo:
1999 – byla odvolána celá devítičlenná rada města
2008 – pokus o odvolání místostarosty Václava Vančury (VPM)
2009 – odvolán místostarosta Tomáš Benada (ODS)
2010 – pokus o odvolání starosty Ivo Šalátka (ODS)
2010 – pokus o odvolání celé rady města; návrh spoluautor návrhu odvolání Michal Beneš (ODS) ale návrh ještě před hlasováním stáhl.
2012 – odvolán místostarosta Karel Koubský ml. (Šance)
2012 – pokus o odvolání místostarosty města Jiřího France (Šance)
2012 – pokus o odvolání starosty města Ivo Šance (Šance)
2016 – pokus o odvolání místostarostky Zuzany Moravčíkové (ČSSD)
2017 – odvolána místostarostka Zuzana Moravčíková (ČSSD)