Nejvíce oprav v současné době ovlivňuje provoz v Kutné Hoře. Nejnovější uzavírka, která začala 18. září a měla by skončit 5. října, je na Karlově směrem od kruhového objezdu k plaveckému bazénu. Tato oprava je investicí Středočeského kraje. „Náklady na výměnu koberce vozovky činí 
5 milionů korun, 75 procent 
z této částky bude činit dotace ze státního fondu dopravní infrastruktury," uvedl Miloš Petera, hejtman Středočeského kraje.

Další opravy už jsou investiční záležitostí města Kutné Hory. Ať už se jedná o Havířskou ulici, ulici Ke Trojici nebo Nad Lesem. „Připravujeme další investice, ale ty se už nebudou týkat letošního roku. V letošním roce už nic významného začínat nebudeme," řekl starosta Kutné Hory Ivo Šanc. Stejně tak i Středočeský kraj větší opravy kutnohorských silnic prozatím neplánuje.

Podobná situace je i v Čáslavi. Opravy silnic, které byly naplánovány na letošní rok, jsou převážně hotové. Naplánována je už jen menší oprava pozemní komunikace vedoucí kolem zahrádek k čističce odpadních vod.

Komunikace byla poničena během rekonstrukce čištičky, která skončila v roce 2013 v rámci skupinového projektu Kutnohorsko – ČáslavskoCelková částka na opravu byla vyčíslena na zhruba 600 tisíc korun. Město Čáslav se však na opravě bude podílet jen částkou přibližně 200 tisíc korun.Na zasedání zastupitelstva, které proběhlo v pondělí 15. září, totiž vedení města schválilo přijetí peněžitého daru ve výši 400 tisíc korun od společnosti VHS Vrchlice – Maleč.

Ještě v rámci záruční doby se v blízké době opraví kruhový objezd u obchodního domu v Chrudimské ulici. Výstavba kruhového objezdu byla společnou investicí města i kraje, kraj ji tedy řeší jako záruční opravu. Křižovatka by měla být uzavřena po dobu maximálně necelých dvou týdnů.

Velké opravy letos už skončily

V letošním roce prošla Čáslav několika významnějšími rekonstrukcemi silnic. V červenci byla slavnostně otevřena Jeníkovská ulice, jejíž oprava ztěžovala řidičům projíždění městem několik měsíců. Komunikace se totiž v několika etapách opravovala celá. Od vjezdu na čáslavský obchvat až po budovu pošty v centru města. Celkové náklady na opravu činily 12 milionu korun, téměř 73 procent nákladů bylo pokryto z dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Zbylou část uhradilo město.

Ve Zruči nad Sázavou letos žádné výraznější opravné akce nebyly a ani nebudou. Jak řekla vedoucí odboru technických služeb Ludmila Prášilová: „Po loňské zimě jsme na tom byli velice dobře. V letošním roce neplánujeme žádné zásadní velké opravy, stav komunikací je odpovídající," doplnila.

Jediné, co se v současné době ve Zruči nad Sázavou opravuje, jsou komunikace ovlivněné opravou kanalizace. Ty se už však minimálně měsíc opravují a vše by mělo být hotové před příchodem zimního období. Vzhledem k tomu, že se jedná o okrajové části, tak opravy nijakým vážným způsobem dopravu ve městě neovlivňují. Žádné uzavírky při průjezdu městem nejsou.

V Uhlířských Janovicích jsou v současné době uzavřeny čtyři ulice. Část Spojovací ulice by měla být otevřena tento týden, a sice 25. září. 
 30. září by pak měla být zprovozněna ulice Maxe Švabinského a 10. října by měly být otevřeny ulice Husova a Prokopa Holého. Práce na těchto čtyřech komunikacích začaly v červenci letošního roku a měly by skončit nejdéle v prosinci. Špatný technický stav, zejména hluboké výmoly, bránil plynulému průjezdu městem. Opravy přinesou nejen nejen zesílení krytu vozovky, ale také přibudou obrubníky, odvodnění a zvýší se celková bezpečnost dopravy ve městě. Také tento projekt je realizován v rámci Regionálního operačního programu Střední Čechy.