VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rodiče i děti se učili společně

Kutná Hora – Tréninkový resocializační program „Učíme se spolu" byl zakončen ve čtvrtek 6. listopadu 2014 posledním setkáním, na kterém byla účastníkům předána osvědčení o úspěšném zakončení.

7.11.2014
SDÍLEJ:

Program Učíme se spolu byl zakončen předáváním osvědčení o absolvováníFoto: Deník/Lenka Svobodová

Do projektu byla vybrána jedna třída, a to šestý ročník Základní a praktické školy Kutná Hora. Společně s dětmi se jednotlivých setkání účastnili i jejich rodiče. „V předchozích letech jsme pořádali obdobné programy v rámci prevence, ale účastnily se jich jen děti. Výsledky ale ukazovaly na to, že je potřeba začít zapojovat i rodiče. Proto jsme pro letošní rok zvolili tuto společnou formu," vysvětlila Eva Filipová ze spolku Alternace. Spolek v Kutné Hoře funguje již od roku 2008 a specializuje se na resocializační programy, vzdělávání a prevenci nebo na zooterapii.

Odlišné cíle

I když se obě skupiny účastnily společně, hlavní cíle byly pro každou trochu odlišné. „Část program, která je určena pro děti, spíše zaměřujeme na vzdělání, uplatnění, volnočasové aktivity. S rodiči probíráme běžný život, dluhové poradenství nebo jak získat adekvátní bydlení a práci," doplnila Eva Filipová.

Důležitou částí projektu je také prevence kriminality a uvědomění si, co už je trestný čin, jak mu předcházet a jaké jsou patologické jevy v cílové skupině. Na otázku, co se žákům nejvíce na projektu líbilo, se většina shodla, že je zaujalo téma šikany a volby budoucího zaměstnání. Už teď jich má většina jasno, čemu by se rádi věnovali. Ať už se jedná o kuchaře, kadeřnici, automechanika, ale také pokrývače.

Součástí projektu byl rovněž zážitkový den. Během tohoto dne se rodiče s dětmi setkali na statku Dítě a kůň v Miskovicích, kde jim bylo ukázáno, jak mohou trávit volný čas. Vyzkoušely si zde nejrůznější aktivity, které mohou v rámci spolku do budoucna využívat.

Eva Filipová také velmi ocenila aktivní zájem zapojených rodičů. „Velmi si vážím zájmu rodičů, že chtějí přispět k něčemu, co do budoucnosti pomůže dětem," řekla. „Jsem moc ráda, že se v průběhu tohoto kurzu zajímali o všechna probíraná témata, od výchovy dětí, docházky do školy, bydlení nebo i o společenský život," dodala s tím, že některé probírané problémy se přímo dotýkaly jednotlivých rodin a bylo tak velmi obtížné o nich přede všemi hovořit. Ale rodiče našli dostatek odvahy a mohli tak najít řešení nepříjemné situace.

Autor: Lenka Svobodová

7.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Robert Fulghum navštívil Zruč nad Sázavou
69

Robert Fulghum navštívil Zruč

Závody hasičů v běhu na rozhlednu Vysoká
46

OBRAZEM: Hasiči soutěžili v běhu na rozhlednu

Vinohrad Pod Barborou vydal plody letošní sezóny

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Slavnostní sběr uzrálého vína z kutnohorského vinohradu Pod Barborou se uskutečnil v sobotu za mlhavého, ale sem tam i trochu slunečného počasí. Do sběru se zapojila široká veřejnost včetně dětí, asistovali i dva psi.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

OBRAZEM: Druhý den parlamentních voleb na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Kutnohorsku i druhý volební den.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení