Lidem v zasažených oblastech to podle všeho značně zkomplikovalo začátek nového pracovního týdne, na který se mnozí chtěli v neděli večer připravit – měli vybité telefony, notebooky a zůstali bez internetového připojení. Informace z ČEZu přitom byly pouze kusé prostřednictvím zákaznické linky.

Relevantní informace v neděli večer ale neobdrželo ani vedení města. „O ničem jsem informován nebyl, když jsem volal na ČEZ, byla tam nahraná zpráva. Situací se budeme zabývat na poradě vedení města,“ uvedl místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr.

Podle informací na zákaznické lince v neděli večer byla příčinou masivního výpadku porucha na vysokém napětí.

V pondělí dopoledne situaci pro Deník okomentovala mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová. „Dispečink ČEZ Distribuce včera evidoval kumulaci poruch na kabelovém vedení vysokého napětí, kdy bez elektřiny bylo zhruba 7 tisíc odběrných míst v lokalitě Kutná Hora. Poruchové čety okamžitě vyjely do terénu. Poruchy jsme vymezili, dodávky jsme obnovily kompletně zkruhováním. Nyní pracujeme na opravě kabelového vedení. Opravou bychom měli eliminovat další případné výpadky v této lokalitě. Za vzniklé komplikace se zákazníkům omlouváme,“ uvedla mluvčí.