Na jeden být může být i deset zájemců

Tristní stav realitního trhu v Kutné Hoře zcela jistě zažil každý, kdo se o možnost pronájmu v poslední době zajímal. „Obrovský zájem je zejména o menší byty. Na jednu nabídku evidujeme přibližně sedm až deset žádostí,“ uvedl k poptávce po pronájmech bytů ve městě Kutná Hora Jiří Kukla z realitní kanceláře Nika reality.

V průměru pět až šest zájemců na jeden byt zase v průměru eviduje realitní kancelář Gestoria. „Zájemce má〜me hlavně mezi mladšími lidmi, ale také mezi firemní klientelou,“ doplnila Michaela Lisá z realitní kanceláře Gestoria.

Do situace na kutnohorském realitním trhu však významně promluvila také poptávka velkých firem. „Foxconn hledá byty pro střední management. Chtějí zejména vybavené byty, jejich zájem je takřka neustálý,“ dodal k zákazníkům z firmy Foxconn Jiří Kukla.

„Hlavní zájem jsme zaznamenali v průběhu března a dubna, ale i tak je stále velký,“ poznamenala rovněž zástupkyně druhé realitní kanceláře Gestoria Michaela Lisá.

„Investor s tím musel počítat, jsou to zákonistosti trhu. Situace by se mohla zlepšit v souvislosti s výstavbou sedmdesáti nových bytů, kterou by do konce roku měli dokončit soukromí investoři,“ dodal k problému starosta města Ivo Šalátek.