Pavel Cikler, který je ředitelem společnosti provozující kutnohorský restaurant Dačický, nám řekl, že horké počasí úplně nepodporuje v hostech chuť k jídlu. „Většinou v tomto horku klesá počet prodaných jídel, obecně stoupá množství prodaných nápojů, ať už alkoholických, nebo nealkoholických,“ podělil se o svoji zkušenost.

U Dačického ale měli letos štěstí. „Naštěstí se nám tuto sezonu dařilo, že se nepropadl objem jídel a nápoje se prodávaly ve větší míře, to se týká piva i nealka,“ podotkl Pavel Cikler. Zcela největší zájem podle jeho slov byl o pivo. „Z alkoholických je v množství pivo výrazně napřed. Třeba na destiláty ale není počasí vůbec,“ odpověděl na otázku, co si naopak lidé nedávají. Poměrně hodně se pije také víno.

Lenka Sádlová je majitelka restaurace V Ruthardce. Ta ale nemá zkušenost, že by extrémní vedro něco udělalo s žízní hostů. „Řekla bych, že se u nás v létě pije pivo stále stejně, nemyslím, že by nám extrémní teploty zvýšily výtoč, je to každoročně podobné,“ řekla.

Vidí to na objednávkách, kdy nevidí změnu oproti minulým sezonám. „Pivo se pije celoročně velmi dobře. Samozřejmě v létě je kapacita zvýšená o zahrádku, tak tam je nárůst – ale že by to bylo rapidní oproti loňsku, to si nemyslím,“ řekla.

Vedle piva je velký zájem o limonády. „To je druhý nejprodávanější sortiment,“ dodala Lenka Sádlová.

V jiných restauracích mají ale zkušenost, že se hosté ptali v horkých dnech po pivu více. „Točilo se více piva, to je pravda. V takovém vedru točíme nejvíce jak pivo, tak z nealka kofolu,“ řekla Adéla Vašková, která je servírka v restauraci Havířská bouda v Kutné Hoře. Přesto se ale podle jejích slov nestalo, že by museli pivo častěji objednávat, nebo že by nestíhali obsloužit hosty.

Podobnou zkušenost má Richard Tůma, který je majitel hostince U Černého kohouta. Také jeho hosté si v horkých dnech objednávali pivo častěji. „Stoprocentně se točilo piva více, kořalky šly rapidně dolů, pivo lehce nahoru,“ popsal.

Řekl ale jednu zajímavost – hosté si objednávali raději nízkostupňová piva, v tropických teplotách se silnějším pivům raději vyhýbali. „To si nedávají, aby se neopili, dávali si nízkostupňové jako desítky, jedenáctky. Dvanáctistupňová piva moc nejdou,“ řekl. A vedle toho sahali i po nealku. „Také se ve vedrech hodně pily limonády,“ dodal.

Mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová však uvádí, že v horkých dnech je nutné dostatečně pít. "Dospělý člověk by měl v takto teplých dnech vypít 2,5 – 3 litry tekutin denně. Lidé kteří vědí, že mají v těchto dnech zdravotní problémy, by se měli vyvarovat fyzické námahy, příliš nevycházet ven nebo se alespoň držet ve stínu, nepobývat dlouho na přímém slunci, dostatečně pít," řekla. Podle jejích slov však alkohol a káva dehydratují. "Lékaři doporučují pít hlavně vodu a minerálky," dodala.

Co se nejvíce pije v extrémních vedrech podle hostinských a restauratérů?

- Lidé často sahají po pivu, když nastoupí extrémní vedra, shodují se hospodští.
- Dávají přednost nízkostupňovým pivům, spíše deseti a jedenáctistupňovým. Dvanáctistupňová piva příliš na odbyt nejdou.
- Pije se také hodně víno, ale pivo má velký náskok.
- Pokud se rozhodně host sáhnout po nealku, je velký zájem o limonády či kofolu.
- Naopak vůbec si lidé neobjednávají tvrdý alkohol, jako například kořalky.