Všichni soutěžící zatím sedí na místech a baví se mezi sebou o Vánocích, úklidu, dárcích. Odhaduji, že v místnosti sedí u stolů asi dvacet lidí. Je sice Štědrý den, nicméně přítomní neváhají si dopoledne zpestřit soutěží.

„Je to i takové příjemné posezení. Jsou Vánoce, lidé jsou na sebe milí, jsou veselí," popsala svoje dojmy Alena Zemanová.
Do tajů tohoto kulinářského klání mě zasvěcuje zaměstnanec hostince Petr Grossmann. „Salátink je soutěž o nejlepší bramborový salát. Letos tuhle soutěž pořádáme druhým rokem. Nechci být označován za autora této akce, protože při její přípravě mi byl vzorem pan Rosák z Mníšku pod Brdy. Ten tuto soutěž pořádá již několik let," uvedl Grossmann.

A v čem klání spočívá? Soutěžící, kterých je letos celkem sedmnáct, přinesli misku svého připraveného bramborového salátu. Každému soutěžícímu je přiřazeno číslo, o kterém netuší. Vzorky salátů přináší obsluha hostince na talířcích, které jsou označeny čísly. Všichni účastníci poté ochutnávají a vybírají podle osobních preferencí dva nejlepší. Výsledky jsou k číslům pečlivě zaznamenávány.

Některé saláty jsou opravdu zajímavé. Salát červené barvy okamžitě získává označení valentýnský. To podle červené barvy lásky.
Je odhlasováno. Po prvním kole je jasné první a druhé místo, jejich pozice je neotřesitelná. Je třeba druhého kola, protože pozice ostatních jsou vyrovnané. Do toho postupuje celkem šest salátů. Je to boj dramatický a napínavý.

Po druhém kole je vše jasné. Jsou vyhlášeni vítězové pěti nejlepších salátů. Ty čekají krásné ceny v podobě dárkového balení piv, triček nebo poukázky do hostince.
„Loni jsme vyhlašovali všechny pozice. Poslední dostal jako cenu panáčka útěchy. Letos jsme od této praktiky ale upustili. Je nepříjemné říci někomu, že jeho salát je nejhorší," řekl závěrem Petr Grossmann.