Opozici vadí, že na akci městys finančně nevydělá

Všechno ale mohlo dopadnout úplně jinak. Několik měsíců dokonce pořadatelé festivalu uvažovali vážně o tom, že by místo konání přesunuli jinam. Za vším stál požadavek některých opozičních zastupitelů, kteří chtěli pro město vydobýt na pořadatelích festivalu milionové příjmy.

Podle starosty se však tyto výzvy nesetkaly s příznivou odezvou ani u ostatních zastupitelů. „Poslední hlasování o tom, zda tady festival chceme, nebo ne, skončil sedm ku dvěma ve prospěch jeho konání. Chtít miliony po pořadatelích je absurdní. Hlavním ziskem je propagace našeho městečka,“ komentoval diskuzi mezi zastupiteli Jaroslav Buchal. Finančně si již léta zadlužený městys přece jen polepší, i když jenom minimálně. Mělo by se jednat o částku čtvrt milionu korun.

Na festival jsou skvěle připraveni

Sázavafest se v Kácově koná zatím podruhé. Městys a pořadatelé přichystali pro tento ročník společně několik organizačních změn. „Založili jsme přípravný výbor, složený ze zástupců města, organizátorů, policie a ochranky,“ uvedl k organizační stránce starosta.

Zde se již mnoho měsíců před samotným začátkem festivalu pilovaly některé organizační záležitosti. „Bylo toho mnoho od kosení a přípravy prostranství přes zpomalování průjezdu vlaků nebo navýšení počtu spojů,“ doplnil Buchal.

V pohotovosti je také policie, pro kterou bude vytvořeno na obecním úřadě zázemí. Nakonec každá kácovská rodina obdrží do schránky od městského úřadu informační dopis s důležitými telefonními čísly, na která je možno v případě jakýchkoliv problémů zavolat.