VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Schváleno! Halu může podpořit další dotace

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Podání žádosti o další dotaci na sportovní halu na Klimešce se stalo předmětem mimořádného zasedání kutnohorských zastupitelů. Ti sice nakonec dali žádosti pomyslnou zelenou. Rozhodnutí ale předcházela bouřlivá diskuze.

10.8.2017
SDÍLEJ:

Mimořádné zasedání zastupitelstva v Kutné Hoře.Foto: Deník / Kovandová Diana

Otevřel ji zastupitel Karel Koubský mladší. Podle něj obsahovala žádost o dotaci poměrně krátkou důvodovou zprávu, ze které se mnoho nedozvěděl. „Pouze, že se jedná o nový titul z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) pro druhou etapu stavby sportovní haly Klimeška a také, že bude žádost podávána kombinovanou metodou,“ předeslal Koubský mladší. Také důrazně upozornil na jednu z formulací. „Z dotace mohou být hrazeny pouze práce, které byly zrealizovány, ale nebyly proplaceny.

Cokoliv tak bude zaplaceno před výzvou, do dotace nemůže být zahrnuto,“ podotkl s tím, že předpokládaný termín pro vyhodnocení žádostí o dotaci je až 30. listopadu a finanční prostředky z dotace je při tom nutné čerpat v tomto roce. „Mám obrovské pochybnosti,“ dodal Koubský mladší.

Místostarosta Josef Viktora zdůraznil, že o tom město ví. „Podle toho se také zařídíme,“ řekl.

Koubský rovněž poukázal na to, že žádost o dotaci na sportovní halu Klimeška nepodává přímo Městský úřad Kutná Hora. Místo něj tento krok dělá soukromá firma, které tak podle Koubského plynou do kapes nemalé peníze. „Ne dotační, ale naše peníze, peníze Kutnohořanů,“ zdůraznil. Podle vedení města je tento krok otázkou známostí. 

Podle místostarosty Josefa Viktory se i tak město může dostat v případě získání dotace až na částku 20 milionů korun. „Jako úředníci bychom žádost podat zvládli. Je ale potřeba mít trochu perspektivní známosti v tomto oboru, aby byla šance na získání dotace vyšší,“ poznamenal.

Karel Koubský mladší ale nesouhlasil. „Poté, co byl zatčený Miroslav Pelta, vám žádné známosti nepomohou. MŠMT si již nemůže dovolit takovou blamáž,“ řekl.

PENÍZE JDOU MĚSTU

Vedoucí kutnohorského odboru investic Jiří Janál ale zdůraznil, že i když podává žádost soukromá firma, stále se jedná o peníze, které půjdou do kasy města. „I kdybychom získali třeba jen 12 milionů, bude to přínosem,“ uvedl Janál.

Kritickým hlasem byl při úterním rozhodování i zastupitel Ladislav Šorčík, který měl pochyby o zpracování předložené důvodové zprávy. „Proč tam nejsou podmínky dotace, jak bývalo dobrým zvykem? Tady je pouze jeden odstavec, že podáme žádost,“ řekl Šorčík. I podle něj se jednalo o velmi špatně připravený materiál. „Vlastně nevíme, o čem hlasujeme. Chybí tomu ekonomické pozadí, které by měla obsahovat každý důvodová zpráva,“ dodal zastupitel.

Starosta Martin Starý poznamenal, že u dotačního titulu na sportovní halu Klimeška se oproti minulému období, kdy se na něj radnice obracela se žádostí, změnil pouze název a číslo dotačního titulu. „Podmínky jsou v podstatě stejné,“ poznamenal.

Diskuze ještě chvíli pokračovala, nakonec zastupitelé přistoupili k hlasování. Žádost o dotaci nakonec schválili 20 hlasy, 6 se hlasování zdrželo.

Sportovní hala Klimeška
O výstavbě sportovní haly v Kutné Hoře se mluvilo tři volební období. V roce 2010 vznikl projekt multifunkční sportovní haly s názvem Klimeška s rozpočtem přibližně 180 milionů korun. Sportovní hala se začala stavět v červenci loňského roku. Kvůli dotačním podmínkám muselo ale Město Kutná Hora první etapu zvládnout dostavět do konce roku. Vše se nakonec stihlo a první etapa vyšla na 56 milionů korun. V březnu letošního roku se ale sportovní hala potýkala s problémy. Tím byl stav střechy. Plechy, které byly na několika místech poškozeny, sice vypadaly dramaticky. Podle vedoucího investičního odboru se ale jednalo o nepodstatnou závadu.

Druhá etapa by měla zahrnovat dobudování tribuny v hale z první etapy a zhotovení definitivní podlahy v hale. Pod tribunou vzniknou prostory na nářadí. Předpokládané náklady na druhou etapu jsou 78 milionů korun.

V současné chvíli je hotová hrubá stavba tribuny soutěžní haly, kde zbývá omítnout a namontovat sedačky a zábradlí. „Pracujeme na rozšíření vzduchotechniky. To bude časově náročné a ovlivní to definitivní dokončení tribuny, na které je postavené lešení,“ řekl Jiří Janál. Dokončeny jsou nyní pilotážní práce a montáž prefabrikátů celého středního traktu. „Dále provádíme práce na vnitřní kanalizaci a zemní práce pro betonáž podkladní desky,“ dodal.

Autor: Diana Kovandová

10.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Čáslav vyšla doma naprázdno jak bodově, tak střelecky
35

Čáslav vyšla s Velkými Popovicemi bodově i střelecky naprázdno

Ilustrační foto

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Kostel v Bohdanči má novou fresku

Bohdaneč /FOTOGALERIE, AUDIO/ - Přičiněním Jana Mičánka dostal kostel v Bohdanči novou tvář. Po podrobném průzkumu specialistů v různých oborech byly objeveny nové skutečnosti týkající se kostela.

Příznivci rybích specialit si měli v Kácově z čeho vybírat

Kácov /FOTOGALERIE/ - Místní členové Petrova cechu pro zájemce připravili rybářské slavnosti na svém rybochovném zařízení v Račíněvsi. Návštěvníci měli na výběr mnoho lahůdek připravených z ryb. Uzený kapr a pstruh, smažené ryby nebo třeba rybí karbanátek. 

Ze svatby spoluhráče zamířili Sršni pro první venkovní výhru

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Kutné Hory mají za sebou další kolo v rámci krajské ligy, ve kterém zavítali do Vlašimi. Sobotní den byl pro Sršně úspěšný, když zvítězili vysoko 7:1.

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení