Daniel chodí na Základní školu Kamenná stezka. Je zvídavý a trošku neposedný klučina, kterého baví plavání. Už od útlého dětství má nejradši Batmana. Ve škole ho nejvíce baví tělocvik a angličtina. V našem hlasování, které se odehrávalo na dvou frontách na internetu a v tištěných kuponech, získal první místo na webu, když dostal 4047 hlasů z 19745 hlasů a druhé místo v tištěných kuponech, kterých získal 114 z došlých 740. O jeho vítězství rozhodl, jako každý rok, součet výsledných pořadových čísel v hlasování na internetu a prostřednictvím kuponů. Za první a druhé místo Daniel Müller získal tři body a zvítězil.

Jeho vítězství ale od začátku nebylo jisté. Prakticky po celou dobu hlasování mu na paty šlapali další soutěžící. Druhé místo získal Radimek Klečák. Na obou stranách hlasování získal třetí místo, když získal 95 kuponů a 2216 webových hlasů. Dohromady tak v závěrečném sčítání měl 6 bodů a skončil druhý. Třetí pak po sečtení hlasů skončil Miloš Lövl, který měl sice se 130 hlasy první místo za kupony, ale na webu skončil až osmý se 1104 hlasy.

Všichni tři chlapci získávají ceny, které dodalo Papírnictví TUŽKA z produktů firmy HERLITZ, dále Papírnictví Zdeňka Barešová, agentura Art Tour, agentury CA Relax Tour a společnost Kávy Pitel. Spolu s prvními třemi místy udělí Kutnohorský deník ještě jednu menší cenu. Tu získá Janička Nováková (1387 hlasů na internetu 5. místo, 70 kuponů 5. místo), která skončila po sečtení bodů na čtvrtém místě, ale zároveň byla první dívkou v konečném pořadí. Všichni jmenovaní vítězové si mohou ceny vyzvednout od středy 9. prosince v redakci na adrese Tylova 390 v Kutné Hoře.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo celkem 34 dětí z celého Kutnohorska, z toho jedna dvojčata z Čáslavi, která soutěžila „jako jeden". Soutěžících letos bylo více děvčat, bylo jich 22. Chlapci byli v menšině, bylo jich 12.