Prozatím však zůstává uzavřeno sedlecké Informační centrum, veškeré informační služby však budou poskytovány z prostorů pokladen. Důvodem tohoto kroku je snaha chránit zdraví návštěvníků i zaměstnanců.

ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Vzhledem k očekávanému propadu návštěvnosti stanovil správce památek zkrácenou otvírací dobu v květnu a červnu, a to od 10 do 17 hodin. V případě turistického zájmu však bude otvírací doba památek prodloužena na původních 9 až 18 hodin.

Práce na obnově kostnice nadále pokračují, nijak však nebudou limitovat turistický provoz. Pole, ve kterém stála nyní rozebraná pyramida, bude opatřeno transparentní látkou a veškeré probíhající práce tak budou pro návštěvníky dobře viditelné.

V tajemném podkroví katedrály Nanebevzetí Panny Marie mohou návštěvníci zhlédnout nově nainstalovanou výstavu místních umělců s názvem Světlo a tma. Malby, kresby, fotografie, paličkovaná krajka a jiné umělecké artefakty vznikaly na různých kroužcích v Domě dětí a mládeže v Kutné Hoře. Výstavě vévodí čtyřmetrová křídla zavěšená na kůru. Křídla vznikla při spolupráci školních organizací a veřejnosti Kutné Hory a blízkého okolí a jsou plná přání a poselství.

Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec v souladu s legislativou nakoupila dostatek ochranných pomůcek a dezinfekce a otevřené provozy opatřila plexisklovou zástěnou tak, aby nedocházelo k přímému kontaktu zaměstnanců a návštěvníků. Zaměstnanci kostnice budou instruování vpouštět návštěvníky do dolní kaple kostnice v maximálním počtu 90 lidí, v katedrále pak 100.

Nadále platí možnost zakoupit speciální vstupenku #spolecnejiopravime na www.sedlec.info, která je platná na tři roky od zakoupení a opravňuje ke vstupu do kostnice i do blízké katedrály Nanebevzetí Panny Marie.