„Snažíme se nabídnout dětem co nejširší paletu sportů,“ předeslal hlavní vedoucí Tomáš Kaprálek. Nejdříve seznámí děti s pravidly a jak je v přírodě provádět.

Ve druhé části se pak promění areál na olympijskou vesnici. Protože tábor, který se letos konal už po devětadvacáté, vyšel původně z atletického zaměření, tak přidali i spoustu kolektivních her jako fotbal, floorball, vybíjenou, přehazovanou, či házenou. Běh na padesát a tři sta metrů pak doplňují specialitky jako pahorek, což je běh do kopce, nebo letní biatlon, což je obdoba zimního biatlonu s normálním během a hodem na cíl místo střelby. „Letos nám vyšlo počasí a tak jsme do olympiády zařadili i plavání a štafetu,“ dodal vedoucí.

Druhou část pobytu věnují už jen olympijskému klání. Děti jsou rozděleny podle věku a pěti států, pro které chtějí získat zlato. „Na začátku probíhá dražba, kdy každý kapitán má k dispozici milion euro. Kupují si další členy týmů, jejichž cena se odvíjí od přihazování v dražbě,“ vysvětlil Tomáš Kaprálek. Tady závisí na vhodné taktice a spekulaci každého lídra týmu, zda neproinvestuje za jednoho silného hráče. Ale i tudy může vést cesta k vítězství.
Kromě sportu se děti baví i při celotáborových hrách či poznávacích soutěžích a nechybí ani večerní diskotéky, kdy mají možnost na taneční vyžití.
Letos se sešla téměř šedesátka osmiletých až sedmnáctiletých účastníků. A to je téměř polovina táborníků v roce 2004. „Myslím si, že zájem o sport postupem času klesá, protože děti mají celou řadu různých jiných druhů vyžití například počítače,“ podotkl vedoucí. A tak už nyní ani sportovní tábor není ryze sportovní a účastní se ho i ti, pro které sport zrovna neznamená zářnou budoucnost.