„Hnacím motorem“ celé akce jsou manželé Šimkovi a také podpora města Kutné Hory. Hlízovský unikátní spolek spojil své síly se Starokolínským okrášlovacím spolkem, dále spolky Denemark, Malíňačky, Kaňkovské sedlo, Muzeem Malešov, Římskokatolickou farností Kutná Hora Sedlec, J. Malým, s rodinou Pospíšilových, s L. Čvančarou, B. Lískovou, V. Samohrdovou, D. Hoblem, V. Císařem a již uvedeným časopisem NaCestu.

Start a cíl byl v kulturním domě v Hlízově, kde si každý účastník vybral trasy či cyklotrasy podle náročnosti. Na trasách byly k vidění zajímavosti jako soutoky řek Labe a Doubravy, Labe a Klejnárky, Klejnárky a Černé strouhy, Klejnárky a kanálu Šífovka, dále mlýny na říčce Vrchlici, kostel sv. Prokopa v Záboří nad Labem, nová naučná stezka V Souškách nebo kostel svatého Ondřeje a železničářská výstava ve Starém Kolíně.

V areálu Prokopa Holého se bude dál stavět. Město představilo studii.
V areálu Prokopa Holého se bude dál stavět. Čáslav představila studii

Každý účastník při registraci obdržel mapu s vyznačenou trasou a jejím popisem, účastnický list a absolventskou vizitku pro otisky razítek. Studenti Střední průmyslové školy v Kutné Hoře, spolu s Romanou Hájkovou, pro letošní rok připravili návrhy razítek, které vyjadřují témata jarního putování.

Po celý den byla k dispozici s výtvarnou dílnou již tradičně sochařka Vlasta Samohrdová. Tentokráte vymyslela pro děti, ale i dospělé opravdu originální zábavu. Úkolem bylo do sádrové desky vyrýt řeku, tu pojmenovat a modře vybarvit. U názvů řek se fantazii meze nekladly. Na obvodu desky bylo moře, kam „umělečtí rytci“ vyryly nejen ryby, ale i další možné i nemožné mořské příšery.

Letošní Jarní putování za sv. Jakubem si užilo kolem čtyř stovek turistů a turistek. K dobré náladě přispělo jarní počasí, dobrá práce organizátorů, ale především chuť si užít nádherného kraje kolem středočeského Hlízova.