„Odcházím k poslednímu srpnu. Co mě k podání výpovědi přimělo, ale nezveřejním. Nepřesunu se ani na jinou pozici v rámci úřadu, odcházím úplně,“ uvedla ke své výpovědi Šorčíková.

Kdo ji na pozici nahradí, není pro tuto chvíli jasné. „Na pozici jsme vyhlásili výběrové řízení. Paní Šorčíková podala výpověď bez udání důvodu,“ řekl starosta Kutné Hory Josef Viktora. Uchazeči na pozici se mohli hlásit do včerejška. „Včera ve 14 hodin byl ukončen příjem přihlášek do výběrového řízení. Obálky jsme zatím neotevřeli, takže nevíme, kolik uchazečů se přihlásilo. Vítěze z nich bude vybírat komise, která teprve bude jmenována,“ vysvětlil tajemník Městského úřadu Kutná Hora Tomáš Hobl.

Alena Šorčíková na úřadě proslula svojí precizností a dobře připravovanými materiály. Na jednání městského zastupitelstva ale zastupitele často ostře kritizovala za jejich nekoncepční přístup k městskému majetku i za to, že si materiály připravené odborem správy majetku včas nenastudují a připomínky k nim pak vznášejí pozdě.