Závodníci se začali na startovní listinu zapisovat krátce po osmé hodině ráno a po společném focení závod v deset hodin dopoledne odstartoval. Startovalo se po jednotlivých kategoriích v intervalu dvou minut. „Tenhle orientační běh je takovou směsí kategorií, lze ho zdolat pěšky, s kočárkem,na kole, zkrátka jakýmkoliv způsobem," prozradil pořadatel běhu Jan Menčík. Cílem závodu bylo absolvovat danou závodní trať v co nejkratším čase.

Tratě vedly zástavbou Uhlířských Janovic a částečně také zdejším parkem, kde závodníci plnili jednotlivé úkoly. „Připravit tento závod je velmi časově náročné a já jsem rád, že mám kolem sebe tak skvělé lidi," řekl Menčík. Podle něj je hlavní motivací k organizaci takového závodu radost. „Radost, že se lidí baví a že nedělají to klasické, co se v neděli dělá, tedy nic. Já mám rád pohyb," uzavřel Menčík.

Podle něj je smyslem orientačního běhu také setkávání rodin s dětmi a jak z Uhlířských Janovic, tak ze širšího regionu a ukázat jim, že volný čas se dá trávit aktivně sportem, který ještě navíc může být zábava. Všichni, kdo dorazili, mohli navíc na zdejším komíně sledovat čapí rodinku.

Výsledky běhu:

1. Rodinná kategorie
do 6 let – Králová Zuzana
nad 6 let – Andrle Štěpán


2. Krátká kategorie
muži – Král Antonín
ženy – Loudová, Matoušková


3. Dlouhá kategorie
muži – Fojtů Petr
ženy – Choutková Lenka


4. Cyklistická kategorie
Přenosil Jiří


5. Kategorie „Dračí poklad"
Koubková Tereza