Organizátorům setkání patří poděkování za příjemné popovídání u čaje, kávy či punče. A také u vynikajícího cukroví! A právě o cukroví se postaraly především dámy z nejrůznějších čáslavských spolků a organizací.

Šikovné cukrářky byly ze tří skupin čáslavských ochotníků, ze spolku Třiatřicet, z Klubu rodáků a přátel města Čáslavě, z Apoštolské církve - sboru Čáslav, z Českobratrské církve evangelické - farního sboru v Čáslavi a v neposlední řadě z Muzejního a vlastivědného spolku Včela Čáslavská.

O pohodlí se staraly čáslavské děti, které neúnavně nalévaly návštěvníkům čaj nebo kávu. Každý příchozí „vyfasoval“ kelímek, na který děti napsaly jméno hosta a datum 17.11.2019. Mnozí se netajili tím, že si tuto drobnost nechají na památku. Kulaté výročí svobody a kelímek s datem, navíc darovaný od srdce, k tomu přímo vybízí.

Setkání natáčela TV Čáslav, natočila také několik rozhovorů. Lze jen doufat, že se čáslavské televizi podaří zprostředkovat alespoň část atmosféry, která při setkání občanů panovala.

Vladimír Havlíček