„Předpokládaná doba obnovení dodávek na hladině vysokého napětí je během dopoledne a brzkého odpoledne. Poruchové čety zároveň pracují na obnově dodávek na hladině nízkého napětí, kdy poruchy mohou přetrvávat do večerních hodin či do následujícího dne – nicméně by mělo jít jen o jednotlivá čísla popisná, chatové oblasti a podobně," uvedla v úterý 21. června ráno mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

Kutnou Horou se v pondělí 20. června prohnala odpoledne silná bouře.
OBRAZEM: Kutnou Horou létaly popelnice a led, na náměstí se zřítil strom na auto

Nejhorší situace, co se týká počtu poruch i odběrných míst bez elektřiny, byla ve středních Čechách po pondělní bouřce kolem 18. hodiny. V tu dobu podle Holingerové evidovali energetici 15 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na napětí nízkém. „Bez elektřiny bylo v kraji na 30 tisíc odběrných míst, a to převážně na Kolínsku a Kutnohorsku. Okamžitě jsme vyjížděli do terénu a pracovali na obnově dodávek elektřiny v lokalitách Černíny, Bahno, Hetlín, Chlístkovice, Vernýřov, Zdeslavice, Štipoklasy, Zbraslavice, Chotěměřice, Kateřiny, Malá Skalice, Horka, Slavošov, Vlkaneč, Kutná Hora - Hlouška a Miskovice,“ dodala Holingerová.

Větrná smršť odfoukla desítky polystyrenových desek.
FOTO: Křižovatku uzavřel spadlý strom a vítr strhl desítky polystyrenových desek

Plná ruce práce měli také hasiči. Vyjíždět museli k neuvěřitelným 72 událostem, 63 z nich se týkalo popadaných stromů či jiné technické pomoci v souvislosti s bouřkou. „V Přítokách hasiči vyjížděli k utržené střešní krytině. Nyní už v terénu nejsou, na vedlejších komunikacích se ale ještě nějaká událost související s pondělní bouřkou objevit může,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Sýkora Fliegerová.