Město Kutná Hora chce v letošním roce investovat do dopravní infrastruktury desítky milionů korun. Sedlecká ulice, spojující Anenské náměstí a Štefánikovu, je spolu se sousední Mezibranskou místem, kde budou v tomto roce zahájeny opravy vozovek. Deníku to potvrdil starosta Lukáš Seifert. Stavební stroje a dělníci tam dorazí hned, jak to počasí dovolí.

„Letos bude opravena také ulice Žižkova brána,“ připomněl Seifert, podle kterého patří k dalším plánům oprava silnice v části Tyršovy ulice a v ulici V Mišpulkách. Rekonstrukce čekají rovněž vozovky v ulicích Vavřinecká a Ke Gruntě, pro které se město bude snažit nalézt ve veřejné soutěži vhodnou firmu. Kvůli tamnímu podloží půjde zřejmě o náročnější zakázku.

Silnice se budou v Kutné Hoře nejen opravovat, ale i stavět. „Bude spuštěno vybudování nových komunikací U Nadjezdu a Pod Kaňkem,“ uvedl Lukáš Seifert. Řidiče by v souvislosti s letošními záměry neměly čekat žádné zásadní strasti. „Všechny rekonstrukce mají místní charakter, a tak nepředpokládáme výrazná omezení,“ dodal kutnohorský starosta.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Disegno interno: Surrealista Jan Švankmajer slaví devadesátiny výstavou v GASK

Komentovaná pohlídka výstavy Disegno interno s Janem Švankmajerem /GASK 1. března 2024/ | Video: Jan Šmok