Restaurační zařízení a zábavní podniky na Kutnohorsku letos připravily pro své návštěvníky u příležitosti oslav konce roku bohatý program. Jak jejich majitelé uvedli, lidé chtějí nejen posedět a popít s přáteli, ale také se především pobavit.

„Nám se osvědčilo pořádání tanečních zábav, lidé to mají rádi, chtějí si zatančit. Nicméně z hlediska návštěvnosti jsme zjistili, že je zásadní otázka financí," popsali stav týkající se oslav konce roku zaměstnanci penzionu 
a restaurace v pivovaru 
v Čáslavi.

Právě finance jsou často důvodem, proč si nakonec lidé návštěvu podniku na poslední chvíli rozmyslí. „Pokud byl vstup zdarma, lidé chodili rádi. Když zjistili, že je vstup placený, často se otočili ve dveřích a raději šli zpátky domů," uvedli dále zaměstnanci penzionu.
I přes tyto komplikace mají v penzionu podle uvedených informací již nyní v rámci oslav rezervovaná místa. Dostavit by se tak mělo na poslední den v roce asi padesát návštěvníků. 

Stejné zásady, tudíž návštěvníky nejen pohostit, ale je i pobavit, se drží i pracovníci kutnohorské restaurace Palma. I ti připravili pro své silvestrovské návštěvníky bohatý program.

Zaměstnanci pro své tancechtivé návštěvníky přichystala nejen silvestrovskou diskotéku, ale i ohňostroj, kterým návštěvníci přivítají nový rok 2013. Program zahrnuje i tradiční půlnoční přípitek a také raut.

To, že lidé si chtějí u příležitosti oslav konce roku i zatančit, potvrdil také provozovatel kutnohorského klubu Česká 1 Michael Moravec.
„Pořádáme zde jako každý rok diskotéku, k dispozici bude také občerstvení v podobě rautu," uvedl Moravec. Podle jeho názoru lidé v poslední době slaví méně. „Nevím ale, co by mohlo být důvodem. Možná je to otázka financí," dodal ke svému názoru.

Tancechtiví návštěvníci mohou v Kutné Hoře navštívit také Planet music club. I zde je tradičně připravena silvestrovská diskotéka, ohňostroj a občerstvení v podobě rautu. Chybět nesmí ani klasický novoroční přípitek.Silvestr 2010 v Kutné Hoře.

Jak vypadá silvestrovský raut?

Občerstvení je důležitým stavebním kamenem každé silvestrovské oslavy. O přípravu se starají buď zařízení sama, nebo si najímají majitelé podniků cateringové společnosti.

„Když už si lidé nechají připravit od nás tabuli pro raut, většinou si dopřávají jídla, která po celý rok nemají možnost ochutnat, protože jsou třeba drahá nebo si netroufají sami na jejich přípravu,"
uvedl k popisu tabule Šimon Pečenka z jedné z kutnohorských cateringových firem.
Mezi takové speciality patří například různé druhy masa z cizích zemí, lidé si oblíbili také nejrůznější lahůdky třeba v podobě tatarského bifteku nebo fondue.
„Pro některé však i nadále představují vrchol kulinářského umění klasické chlebíčky a jednohubky," dodal se smíchem Pečenka.

Výzdoba silvestrovské tabule

Co se týká výzdoby, deštníky a různé barevné střapečky jsou v dnešní době již poněkud pasé. „Osobně tyhle věci nemám rád. V dnešní době je tolik dalších možností, jak tabuli vkusně vyzdobit," uvedl k výzdobě tabule dále Pečenka.
U nich ve firmě dávají přednost spíše okrasám vytvořeným z ovoce nebo z bylin. „Tuto výzdobu upřednostňuji spíše, neboť se dá nakonec sníst," doplnil Pečenka s úsměvem.

Někteří zadavatelé si přejí tabuli laděnou do určité barvy. V tom případě je možnost zakoupit i nejrůznější drobnosti, ze kterých potom v cateringové firmě vytvoří nejrůznější zdobení.