Stejně jako každý rok došlo k několika úpravám v kutnohorských mateřských školách. „Jednou z největších akcí bylo vybudování nového sportovně dopravního hřiště u MŠ Benešova I - U Sluníčka,“ prozradila ředitelka kutnohorských školek Pavla Berková. Na hřišti si budou děti nejenom hrát, ale využije se také po výchovné stránce. „Využitelné je po stránce matematické, společenské i dopravně sportovní,“ vyjmenovala ředitelka a dodala, že se všichni moc těší na první dny, kdy děti uvidí, co mají na zahradě nového.

Opravám neunikla MŠ Benešova II – Kytička, kde bylo vyměněno vodovodní potrubí ve sklepních prostorech. „Tato oprava vidět sice není, ale doufáme, že přestanou problémy s neustálými opravami popraskaného potrubí, které bylo již staré,“ řekla s tím, že dalším bolavým místem jsou staré kanalizační rozvody, které by do budoucna chtěli také obnovit.

Drobnější opravou střechy pak prošla školka 17. listopadu Sedmikráska. V některých kutnohorských školkách se pak malovaly třídy, pokládaly nové koberce či opravovaly herní prvky na zahradách.

Dělníci se ale nevyhnuli ani školkám v Čáslavi. Pracovalo se například ve školce v ulici Bojovníků za svobodu. Dle informací Městského úřadu Čáslav se rekonstruovala bývalá výměníková stanice na plynovou kotelnu a zároveň se zřídila nová plynová přípojka. Díky tomu nebude školka závislá na centrální dodávce tepla. Kotelna začne školce sloužit hned na začátku nového školního roku. Město do těchto prací investovalo ze svého rozpočtu kolem 1,7 milionu korun.

Již druhé prázdniny bylo rušno i v miskovické mateřské školce. Zatímco v loňském roce prošla budova celkovou rekonstrukcí, jejímž cílem bylo snížit energetickou náročnost budovy, letos přišly na řadu interiéry. „Kompletní opravy byly naplánované pro přípravné kuchyňky v obou třídách. V kuchyních byly vyměněny odpady, dlažba i vybavení,“ řekla ředitelka školky Jitka Šteflová. To ale není jediná změna. Od nového školního roku bude navýšena i kapacita školky, a to o celých deset míst díky nově otevřené třídě.