„Na zápasy sázím celkem pravidelně. Seděli jsme s chlapama v hospůdce a moje tříletá neteř mě přemlouvala, jestli by si mohla něco namačkat na tipovacím automatu. Dal jsem jí padesátikorunu, protože v kurzu byly možnosti velkých výher, ale ani tak jsem to nebral příliš vážně. Lístek jsem strčil do kapsy a téměř na něj zapomněl. Asi po týdnu si mě chlapi dobírali, jestli jsem něco vyhrál. Sázenku jsem vyštrachal a na teletextu zjistil, že skutečně všech deset zápasů vyšlo. Byl jsem z toho tak vedle, že jsem vypadl z reality,“ uvedl muž.

Radost a nepopsatelné pocity se výherce zmocnily na několik dnů. „Začali jsme porcovat prase před zabíjačkou. Byli jsme šťastní, že se zbavíme dluhů a koupíme si náš vysněný domeček. Neteři jsem slíbil díl peněz a všichni jsme slavili a bylo to parádní,“ řekl sázkař.

Oč chladnější byla ale nakonec sprcha, když při podrobné kontrole všech odehraných zápasů přišel majitel tiketu na jeden malý detail. Poslední fotbalové utkání Kanady s Panamou bylo sice dle tipu sázkaře, ale kýžený výsledek bohužel přišel až v prodloužených minutách, nikoli v řádném čase zápasu. Což se bohužel jako úspěšný tip nehodnotí. „Byl jsem z toho tak vyřízený, že jsem ani nechtěl jít mezi lidi. Ještě dnes si připadám jako hlupák,“ řekl zklamaný muž. Přestože svůj neúspěch a předčasnou radost vnímá jako velké osobní selhání, jeho opravdoví přátelé mu záda neukázali. „Přál jsem mu výhru moc, protože vím v jaké jsou finanční situaci s manželkou na mateřské dovolené, ale zrovna tolik mě mrzí, že peníze nedostane. Pro mě je to dál kamarád, ať má peníze nebo ne. Ti, kteří mu neúspěch přejí a za zády se vysmívají, jsou leda ubožáci,“ řekl kolega ze zaměstnání.