Ten je podle místostarostky Kutné Hory Silvie Doušové (STAN – Šance pro Kutnou Horu) starý, a směnu tak nelze uskutečnit. Zastupitelé tak na svém červnovém zasedání, které se uskuteční v úterý 18. června od 16 hodin v Rytířském sále Vlašského dvora, budou schvalovat zrušení původního usnesení z března roku 2017.

„Pochybení není na naší straně. Geodetický výměr, který je k uskutečnění směny pozemků potřebný, není aktuální. Odbor správy majetku na to upozorňoval několikrát,“ vysvětlila Silvia Doušová s tím, že jinak vedení města se směnou problém nemá a hodlá dodržet, co schválila předchozí radnice.

Na to ostatně poukázal i sám Jakub Vágner. „V březnu 2017 zastupitelé směnu schválili. Nepovažuji za fér jednání, že jen změnou zastupitelstva toto neplatí,“ uvedl Vágner při návštěvě jednání zastupitelů ve chvíli, kdy zaznělo, zda-li by si nechtěl pozemky na Katlově pouze pronajmout. Jenže od doby, kdy byla směna zastupiteli před dvěma lety schválena, nedošlo stále k podpisu smlouvy a tím pádem ani ke směně.

Úřední cena lokality v Sedlci byla stanovena na 431 tisíc korun, u lokality Katlov jde o částku 263 tisíc korun.