Písničky jsou schované v Jiráskových sadech, Na Náměti, U žáby u Vlašského dvora, na vyhlídce u Hrádku a na vyhlídce u chrámu svaté Barbory.

V Čáslavi se navzdory koronaviru rodí jak o život  
Na gynekologicko-porodnickém oddělení Městské nemocnice Čáslav se v říjnu navzdory koronavirové epidemii narodilo sedmačtyřicet dětí. Holčičky měly množstevní převahu – za říjen se jich narodilo devětadvacet, kluků bylo osmnáct. Novorozenec s nejvyšší porodní váhou vážil 4460 gramů, ten nejmenší pak 2500 gramů. Rodiče vybírali nejčastěji jména Ema, Magdaléna, Lukáš a Mikuláš. „Všem přejeme hodně zdraví a štěstí v životě,“ napsal tým čáslavské porodnice.

Havárie vodovodu si vyžádala odstávku
Obyvatelé Čáslavi se v úterý 10. listopadu museli vypořádat s nepříjemnou situací. Kvůli havárii vodovodu byl omezen silniční provoz na křižovatce ulic Masarykova a Husova. Z hlavní silnice v ulici Masarykova nebylo možné možné odbočit do ulice Husova směrem k poliklinice. V obou ulicích byla rovněž přerušena dodávka vody. „S touto uzávěrou jsme nepočítali a proto se omlouváme za způsobené potíže. Náhradní zásobování bylo přistaveno v ulici Husova,“ uvedla vodohospodářská společnost.

Den poezie bude mít letos především virtuální podobu
Čtrnáctidenní festival Den poezie je opět tu, i když především virtuálně. Letos pokračuje dvacátým druhým ročníkem. Den poezie se koná každým rokem přibližně v době výročí narození Karla Hynka Máchy (16. listopadu 1810). Festival se uskuteční zhruba v padesáti městech po celé republice, a bude k němu patřit také kampaň ‚Básně na pustý ostrov'.