Rekonstrukcí dojde k instalaci nového osvětlení LED s možností plynulé regulace včetně nouzových svítidel. Výměna osvětlení už byla více než potřebná, to stávající je totiž původní a pamatuje dobu výstavby ledové plochy před devatenácti lety. Podle starosty města Josefa Viktory dojde díky nižší spotřebě elektřiny zároveň k úspoře nákladů při provozu zimního stadionu. Starosta předpokládá, že by se výměna světel měla stihnout do začátku nové hokejové sezony. Přípravná utkání a tréninky už přitom začaly.

Kutná Hora zažije první ročník trhu s řemeslnými výrobky

První ročník trhu s řemeslnými výrobky se uskuteční v neděli 13. září od 10 do 16 hodin na Palackého náměstí v centru města. Lidé se mají opravdu na co těšit. „Keramické výrobky, šperky, kvalitní dětské oblečení, barefoot obuv, květiny a zahradní dekorace či dřevěné hračky,“ prozradila za organizátory Soňa Žáčková. Na akci budou zajištěné dílničky pro nejmenší a malování na obličej. „Přijďte nasbírat pozitivní náladu a koupit si krásné dárky pro své blízké.Součástí řemeslného trhu bude i hudební doprovod a občerstvení,“ doplnila Soňa Žáčková.

Střední průmyslová škola oslaví 150 let vzniku

Střední průmyslová škola v Kutné Hoře oslaví 150. výročí svého založení. Oslavy se uskuteční ve dnech 18. a 19. září. Slavnostní zahájení víkendových oslav bude připraveno v pátek 18. září v 9 hodin na vodním pódiu v zahradách bývalé jezuitské koleje. V 10 hodin se pak „průmyslováci“ vydají na pochod Kutnou Horou. Od 11.30 hodin, stejně jako v sobotu 19. září od 9 hodin pak budou připraveny prohlídky školy. Páteční program ukončí ve 22 hodin slavnostní rozsvícení školy, ten sobotní pak velký abiturientský sraz od 16 hodin.

Jednání zastupitelů? Roušku si vezměte raději s sebou

Musím mít na zasedání zastupitelstva roušku, nebo ne? Tak tuto otázku si pokládají zejména tam, kde jsou zasedání hojně navštěvovaná a nebo se chystá projednávání konfliktního téma. Podle Svazu měst a obcí České republiky se bez roušky obejdou zastupitelé, pokud se jejich jednání nekoná ve vnitřních prostorech – jednání ve velkokapacitním venkovním stanu chystají například v Králově Dvoře. Roušku nemusí mít zastupitelé a i přítomní občané ani při jednání ve vnitřních prostorech staveb, pokud ovšem není překročen limit stovky osob.