Absolutním vítězem letošního ročníku se stala Nemocnice České Budějovice. Celostátní hodnotící projekt se konal letos už popatnácté.

TJ Turista Kutná Hora ruší všechny akce do konce roku
Patřily už k tradičním akcím závěru roku Tělovýchovné jednoty Turista Kutná Hora. Tentokrát se ale ani Štěpánská vycházka ani Novoroční setkání neuskuteční. „Omlouváme se všem, ale vzhledem k epidemiologickým opatřením se letošní plánovaná Štěpánská vycházka, která se měla uskutečnit 26. prosince, a Novoroční setkání, na kterém jsme se měli sejít 1. ledna příštího roku, neuskuteční. Děkujeme všem účastníkům za pochopení,“ uvedla Jana Liberská z TJ Turista Kutná Hora. Jak to bude vypadat s dalšími akcemi, které jsou plánovány na následující rok, se lidé dozví buď na vývěsce u klubovny v Masarykově ulici nebo na webových stránkách www.tj-turista.cz.

V některých čáslavských ulicích je omezený provoz
Obyvatelé Čáslavi musí počítat s omezeními v některých ulicích. Ta se dotknou ulice Jeníkovská, část ulice 28. října bude pak uzavřena zcela. „Až do středy budou probíhat opravy na komunikaci v ulici Jeníkovská. Jedná se o provizorní opravu části povrchu pravého jízdního pruhu zatíženého objízdnou trasou, která vedla městem během oprav mostů na obchvatu,“ uvedl místostarosta města Martin Horský. Průjezd ulicí budou řídit strážníci policie a dá se očekávat tvorba kolon. Částečně uzavřena pak zůstane ulice 28. října. „Úsek bude nutné objet ulicí Mikoláše Aleše. Ulice Husova bude průjezdná bez možnosti odbočení do ulice 28. října,“ doplnil místostarosta.

Vánoční sbírka pro psí útulek začala s otevřením infocentra
Po koronavirové pauze znovu otevřelo opět provoz informační centrum v centru Kutné Hory. Díky tomu se mohla spustit také plánovaná Vánoční sbírka pro psí útulek. Lidé mohou do Kollárovy ulice nosit deky, spacáky, granule, psí konzervy či hračky.

Rozpočet bude tématem jednání zastupitelů Čáslavi
Zastupitelé Čáslavi budou mít na stole rozpočet pro rok 2021. Schvalovat jej budou na svém posledním zasedání v tomto roce, které se uskuteční v pondělí 14. prosince od 17 hodin na Nové scéně Dusíkova divadla. Čáslavané rozpočet mohli do pátku 4. prosince písemně připomínkovat. Pokud to epidemiologická situace dovolí, budou tak moci učinit i ústně při jeho projednávání na zasedání zastupitelstva v divadle. Rozpočet je aktuálně dostupný na úřední desce města.

Nemocnice v Kolíně spustí testování antigenními testy ve středu  
Oblastní nemocnice Kolín, jejíž součástí je i kutnohorská nemocnice, spustí testování veřejnosti antigenními testy ve středu 16. prosince. Občané se budou moci dobrovolně a zdarma v Kolíně nechat testovat až do 15. ledna 2021. Odběrové místo bude v Městském společenském domě v Zámecké ulici. Testování bude probíhat v pracovní dny od pondělí do pátku vždy od 8.00 do 12.00 hodin. Na odběry je nutné se předem objednat, objednání probíhá pouze online.