Ondřej Brzobohatý je český hudebník, skladatel a herec. Narodil se 2. února 1983. V letech 1998 až 2004 studoval na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka obory skladba, klavír a dirigování, pak pokračoval ve studiu filmové hudby u Milana Kymličky. Do roku 2007 působil v kapele Bůhví, od tohoto roku pokračuje v sólové hudební kariéře jako zpěvák a klavírista s vlastní kapelou. Hudebně a producentsky spolupracoval například s Darou Rollins, Petrem Hapkou, Michalem Horáčkem či Jaromírem Nohavicou, koncertně pak s celou plejádou českých muzikantů.

Jako herec působil mimo jiné ve dvou televizních seriálech, Ulice a Gympl, ke kterému složil úvodní skladbu. Působí i v divadelních hrách Vyhazovači, Dva na smetišti, či muzikálech Jesus Christ Superstar a Vražda za oponou.

Dodnes je herecky aktivní v Hudebním divadle Karlín a Divadle Radka Brzobohatého. Třikrát moderoval Českého Slavíka, získal cenu TÝTÝ za nejoblíbenějšího herce roku 2012. V květnu 2014 mu u Supraphonu vyšlo první sólové album Identity podpořené koncertními křty v sedmi českých a jednom slovenském klubu.

Nyní oblíbený umělec přijíždí do Kutné Hory a čtenáři Kutnohorského deníku mají možnost vyhrát dva lístky na jeho koncert. Stačí zodpovědět soutěžní otázku a mít štěstí. Otázka zní: „Co vystudoval Ondřej Brzobohatý?". Jako nápovědu pro vás máme připraveny i možnosti: a/ hru na pozoun, b/ dirigentství, c/ akademické sochařství.

Svou odpověď pošlete formou SMS na telefonní číslo 724 917 663. Nezapomeňte napsat jméno a příjmení. Vstupenky na koncert vyhrává 3. správná odpověď.