Přestože Ivana Vopálková, která stála v čele Průvodcovské služby více než 18 let, spor loni v březnu vyhrála, táhl se dál. Vedení města se totiž proti rozsudku odvolalo, důvodem byly soudní náklady a spor o to, kdo je zaplatí.

Nyní už je ale vše jinak. „Došlo k dohodě,“ řekl místostarosta města Vít Šnajdr (Piráti). Bývalá jednatelka už situaci komentovat nechtěla. „Vzhledem k tomu, že jednání u Vrchního soudu v Praze se uskutečnilo již 20. května, necítím v tuto chvíli potřebu se k celé záležitosti ještě vyjadřovat,“ uvedla.

Spor s Robertem Lukáškem ukončen ještě není, podle radnice ale spěje ke konci. „Je připravena dohoda o vyrovnání, věc mají v rukou právníci,“ řekl starosta Josef Viktora (ANO). I tady se město po rozhodnutí Krajského soudu v Praze odvolalo k Vrchnímu soudu.

V tomto případě mají být důvodem odměny, které bývalý jednatel kromě odstupného požadoval. „Krajský soud rozhodl v můj prospěch 9. března. Podle rozsudku mi náleží dlužné odstupné i s příslušenstvím a má být vyplaceno do tří dnů od právní moci rozsudku. K tomu zatím nedošlo, takže věc i nadále řeší právníci,“ řekl Robert Lukášek.