Hudebními fanoušky proklínané omezení trvání akcí v parku pod Vlašským dvorem mělo minulý týden další oběť. Po O´SheaFestu se jím stal RockFest 2008.
Zatímco návštěvníci a organizátoři zuří, obyvatelé ulic v okolí parku se v názorech rozcházejí a vypukl všudypřítomný mezigenerační boj. ,Jsem velice spokojená, když ty rádoby hudební akce skončí brzy. Chápu, že se to mladým nelíbí, ale měli by také myslet na nás, kteří tu bydlíme a není pro nás normální chodit spát až druhý den ráno. Stížnost na hluk jsem sice neměla možnost podepsat, ale má mou plnou podporu,“ prohlásila Eva Kurcová. ,,Máme tu přes prázdniny vnoučata a ta přijela do klidu a ne poslouchat nemožné třískání do bubnů. Kdyby šlo o nějakou normální kvalitní hudbu, tak neřekneme ani slovo, ale to, co se hraje pod Vlašákem je nemožné,“ shodli se manželé Bůňkovi.

Naproti tomu mladším kutnohorákům nařízení nejde pod nos. ,,Žiji tady teprve dva měsíce a nenavštěvuji místní festivaly, ale rozhodně s tím nesouhlasím. Připadá mi to, jako kdybychom žili někde v policejním státě, nebo ve válečném stavu,“ pozastavil se nad usnesením radnice Petr Jiráň. Ani další mladý obyvatel Pobřežní ulice by nikdy nepodpořil někoho, kdo si uprostřed sezóny vzpomene, že se mu tohle nelíbí a žádá ukončení ve 22 hodin. „Lidé si stěžují, že mladí jen posedávají po hospodách, ale když mají možnost dělat něco jiného, tak jim to zakážou,“ dodal.

Další plánovanou akcí nucenou přizpůsobit svůj program je zítřejší folková Kutnohorská Kocábka. „Shodou okolností nám odřekla účast jedna z kapel, což uvolnilo hodinu a pak už jen stačilo zkrátit přestávky,“ uvedl hlavní organizátor Zdeněk Lebeda.

,,Noční klid v zástavbové oblasti začíná podle zákona v deset hodin večer a to, že akce pod Vlaským dvorem trvaly déle, bylo jen z dobré vůle lidí v okolí. Jakmile bude dostavěn zimní stadion, nabídneme organizátorům možnost pořádat festivaly tam,“ vysvětlil stanovisko kutnohorských radních místostarosta Václav Vančura.

Autor: Irena Blahníková